Uyuşturucuyla mücadele zirvesi yapıldı

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Kapıkule'de ele geçirilen yarım tondan fazla uyuşturucunun kaynağına ulaşılması için, Erdoğan'ın talimatıyla güvenlik birimleri Edirne'de bir toplantı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Nusret Miroğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya, Emniyet Müdürü, jandarma komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı ve istihbarat birimleri ile uyuşturucu operasyonunu yürüten teknik uzmanlar katıldı.

Toplantıda, Avrupa'daki operasyonlardan dolayı mali kaynakları kesilen terör örgütü PKK'nın uyuşturucu ticaretine hız verdiği yönündeki istihbarat bilgileri değerlendirildi.

Toplantıda, bahar aylarında eylem hazırlığı yapan örgütün en önemli geliri uyuşturucudan elde ettiğine dikkat çekildi.

Örgütün, İran üzerinden yurda soktuğu uyuşturucuyu Avrupa ülkelerine taşımasının önlemesi için alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Başbakan Erdoğan'ın talimatı ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun acil isteği üzerine yapılan toplantıda, başta Kapıkule olmak üzere tüm sınır kapılarında önlemlerin artırılması kararlaştırıldı.

Kapıkule'de son bir hafta içinde gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda, pizza kutuları ve tabutlar içinde toplam 767 kilo eroin ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious