Uyuşturucuyu okul çantasında

Uyuşturucuyu okul çantasında.11408
  • Giriş : 29.10.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri okul çantası içinde uyuşturucu madde satan 5 kişilik şebekeyi yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadıköy'deki okullarda uyuşturucu satan bir şebeke olduğu bilgisini alan ekipler, üyelerin Küçükbakkalköy Mahallesi'ndeki gecekondularda oturduklarını belirledi. Çok sayıda ekibin katıldığı baskında şebeke lideri Hüseyin Ü., torbacılık yaptırdığı yeğeni Ferhat Ü., Hasan E., Yılmaz Ç. ve Ali A. gözaltına alındı. Şebekenin okul önlerinde uyuşturucu satarken kullandığı okul çantası ile evlerindeki aramalarda, 475 gram esrar, 68 adet ecstasy, 2 adet tabanca, 12 fişek, 9 bin 540 YTL ve BMW otomobil ele geçirildi.

Torbacı yeğen suç makinesi çıktı

Okul çantasıyla uyuşturucu madde satan şebekenin lideri Hüseyin Ü.'nün torbacı yeğeni 16 yaşındaki Ferhat Ü.'nün üzerinden çıkan tabancanın İstanbul'da 2005 ve 2006 yılları arasında biri cinayet olmak üzere 3 olaya karıştığı tespit edildi. Tabancanın balistik incelemesinde 2005 yılında Üsküdar'da Mustafa Sekmen'in öldürülmesi, Şişli'de Erdal Karagöz'ün yaralanması ve yine Şişli'de otomobilden havaya ateş açılması olaylarının gerçekleştirildiği bildirildi. Ferhat Ü.'nün yine 2005'te Üsküdar'da havaya ateş açılması ve 2006 yılında Beyoğlu'nda Umut Çavuş ile Aydın Karakaçan'ın yaralanması olaylarına da karıştığı iddia edildi. Torbacı olan yeğen Ferhat Ü.'nün yaşının küçük olmasından dolayı Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildiği, buradan da adliyeye sevk edileceği kaydedildi. Öte yandan Narkotik polisi, son 10 günde 16 sokak satıcısını uyuşturucu maddelerle birlikte ele geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious