Uyuttuğu kuyumcuyu soymak istedi

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Bursa İnegöl'de Sağlık Müdürlüğü'nden geldiğini söyleyen sahte hemşire, soymak istediği kuyumcuyu grip aşısı diye yaptığı sakinleştirici iğneyle uyuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, İnegöl Kuyumcular Çarşısı'nda 'Şirin Kuyumculuk' dükkanına gelen 20 yaşlarındaki bir kadın, Sağlık Müdürlüğü'nden geldiğini ve grip aşısı yaptıklarını söyledi. İşyeri sahibi Zeki Şirin, önce oruçlu olduğu için aşı yaptıramayacağını söyledi. Kendini Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirildiğini, sonbahar ayında yaygınlaşan grip hastalığına karşı önlem almak için grip aşısı yapacağını söyleyen sahte hemşire Şirin'i ikna etmek için konuyla ilgili fetva aldıklarını ileri sürerek,

"Diyanetten fetva aldık, Bu ilaç oruç bozmuyor. Sonbahar ayında grip hastalığı çabuk yayılıyor. Aşı yaptırmazsanız grip olma riskiniz bu mevsimde daha çok olur" diyerek iş yeri sahibini ikna etti.

Sahte hemşire, Zeki Şirin'in koluna yaptığı iğne kısa bir sürede etkisini gösterdi. Uykusu gelen ve baygınlık geçiren iş yeri sahibini koltuğa oturtan sahte hemşire, iş yerine bir müşterinin girmesiyle paniğe kapılarak hızlıca iş yerinden ayrıldı.

İşyeri sahibi Zeki Şirin'i baygın halde koltukta oturduğunu gören müşteri, olayı etraftaki esnafa haber verdi. Şirin, çevredeki esnaflar tarafından İnegöl Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Koluna sakinleştirici iğne yapıldığı tesbit edilen Zeki Şirin, hastanede yaklaşık 4 saat uyudu. Kendine geldikten sonra polise ifade veren Şirin'in kimseden şikayetçi olmadığını söylediği öğrenildi. İşyerinden herhangi bir şey çalınmadığı belirlenirken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious