Uzaktan kumanda ile patlatılan bomba görüntülendi

Uzaktan kumanda ile patlatılan bomba görüntülendi.16453
  • Giriş : 25.01.2008 / 19:08:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:45:46

Lübnan'ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlama güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Patlamada, Lübnan İç Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığında görevli Yüzbaşı Visam İd ve yanında bulunan iki askerle birlikte 11 kişi öldü.

Lübnan'ın Hristiyan bölgesinde bu sabah saatlerinde bomba yüklü bir aracın uzaktan kumandayla patlatılması sonucu, ölenlerin arasında İç Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığında üst düzey yönetici olan Yüzbaşı Visam İd’in hedef alındığı belirtildi.

Lübnan'da yayın yapan televizyonlar ve güvenlik kaynakları, Hazmiye bölgesinin Cehevrolet mahallesinde meydana gelen saldırıda ölenlerin sayısının 11'e çıktığını, 16 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Bombalı saldırıda, çok sayıda aracın yandığı ya da hasar gördüğü belirtildi. Saldırı üzerine, Beyrut'ta çoğunluğu oluşturan ve iktidarda bulunan 14 Mart Hareketine bağlı siyasi temsilciler, acil olarak toplantı yaptı.

Öte yandan Beyaz Saray, Lübnan'da düzenlenen bombalı saldırıyı kınayarak, bu saldırının ülkedeki kurumları zedelemeyi amaçladığını belirtti.

Beyaz Saray Sözcüsü Dana Perino, "Beyrut'ta bugün bir polis yüzbaşısıyla diğer Lübnanlıların yaşamını yitirdiği terörist bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu bombalama, yeni Lübnan devlet başkanının seçilmesini ertelemeye, demokratik süreçleri ve kurumları zedelemeyi amaçlayan bir saldırıdır" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious