Uzaktan kumandalı mide

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

127 kilo ağırlığındaki bir kadın, dünyada ilk kez denenen uzaktan kumadalı bir mide kelepçesi yardımıyla kilo verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Takılan minik kelepçe sayesinde mide hacmi küçülen 127 kiloluk genç kadın, böylece daha az yiyerek doyabiliyor. Easyband adı verilen minik cihazın çalışma prensibi son derece basit. Kelepçe üstüne eklenmiş bir çip, uzaktan kumanda yardımıyla harekete geçerek kelepçeyi sıkıştırıyor ve mideyi küçültüyor. Çipe ince bir kabloyla bağlanmış alıcısıysa derinin iç tarafına yerleştiriliyor. Tabi, cihazın etkili çalışabilmesi için uzatan kumanda aleti doktorun denetiminde bulunuyor. Kumandayla çipe sinyal gönderen doktor, Corvi'nin midesini kontrol edebiliyor. Şu anda yaygın olarak kullanılan geleneksel kelepçelerde tuzlu su kullanılıyor ve kelepçenin daralması için içine sıvı enjekte ediliyor. Ancak bu tür cihazların enfeksiyon riski var. Uzaktan kumandalı kelepçenin kullanıldığı ilk hasta olan Maria Corvi, cihazın takılması için 9.500 pound (yaklaşık 27.000 YTL) harcamış. Pizza ve hamburgere borçlu olduğu kilolarından bir an önce kurtulmak isteyen genç kadının hayaliyse, 46 bedenden 38 bedene inmek.

İNGİLİZ KADINI BÖYLE ZAYIFLAYACAK:

Uzaktan kumandalı kelepçe, midenin üstü kısmına yerleştiriliyor ve incecik bir kabloyla, göğüs kafesini kaplayan derinin iç tarafındaki alıcıya bağlanıyor.

Doktorlar, uzaktan kumandayla alıcıya sinyal gönderip kelepçenin mideyi daraltmasını sağlıyor. doktor bunu bir kerede yapıyor. Zamanla tekrar sıkılığı ayarlayabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious