Uzan Ailesi'nin İsviçre'deki paraları nasıl ortaya çıktı?

Uzan Ailesi'nin İsviçre'deki paraları nasıl ortaya çıktı? .8408
  • Giriş : 07.07.2007 / 10:21:00

Cem Uzan'ın kardeşi Hakan Uzan'la görüştüğü uydu telefonunu kimler dinliyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara'da ilginç senaryolar dolaşıyor. Cem Uzan'ın kardeşi Hakan Uzan'la görüştüğü uydu telefonunu kimler dinliyor? Başbakanlık kaynakları, Uzan Ailesi'nin kaldığı adresi biliyorlar mı?

Örneğin, Cem Uzan’ın kardeşi Hakan Uzan’la görüştüğü uydu telefonunun Alman Narkotik Polisi’nin takibine takıldığı söyleniyor. Yine iddiaya göre, kayda alınan 17 görüşmede ilginç suç unsurlarına rastlanıyor: Hangi davanın hangi mahkemede görülmesi gerektiği, ödenen ve gizlenen paralar gibi...

Alman polisi başka bir operasyon nedeniyle bu ülkeyi ziyaret eden Türk polisine bu bilgileri "hediye" edince operasyon başlıyor. Ancak yurtdışındaki soruşturma "kara para" şüphesiyle açıldığı için açılan mahkemelerde mal varlığının iadesi artık çok zor gözüküyor.

Uzan Ailesi’nin kaçak üyelerinin nerede yaşadığı da artık sır değil... Gerek telefon görüşmeleri, gerekse eşlerin kaçakları ziyaret güzergáhı Ürdün’e işaret ediyor. Başbakanlık kaynakları, Uzan Ailesi’nin kaldığı adresi bile biliyor, ilgililere bildiriyor, ama Ürdün iadeye yanaşmıyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious