Uzan devri resmen kapandı

Uzan devri resmen kapandı.6832
  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Telsim kullanıcıları dün gece 00:00 dan itibaren cep telefonlarının arızalandığını zannettiler.Fakat arıza filan yoktu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sadece TELSİM logosu tarihe karışmış ve yeni operatörün logosu gelmişti.

Telsim'in, Vodafone markasına geçiş sürecini tamamlaması ve tek logoya geçişi dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Vitai, Aralık ayında başlattıkları reklam kampanyalarının Vodafone markasının bilinirliğine katkıda bulunduğunu, bilinirliğin yüzde 57'lere ulaştığını bildirdi.

Vitai, geçen yılın son 3 ayına göre 2 katı artışla bu yılın ilk 3 ayında 1 milyon net abone artışlarının söz konusu olduğunu ifade ederek, Vodafone'nin, yüzde 0,75 olan çağrı kesilme hedefine ulaştığını, çağrı başlatma oranı hedefi olan yüzde 99,5'i de yakaladıklarını kaydetti.

Müşteri memnuniyeti endeksi konusunda yaptıkları araştırmaya göre şubat ayında müşterilerinin rakiplere göre artık kendilerinden daha memnun olduklarını dile getiren Vitai, “Vodafone, artık sözlerini yerine getiriyor ve söz verdiği kaliteyi müşteriye sunuyor” dedi.

1 Nisan'dan itibaren artık Telsim'in kullanılmayacağını, Vodafone logosu ve isminin kullanılacağını bildiren Vitai, Vodafone'nin Türkiye'de farklı ve yenilikçi olmak istediğini, müşterilerin verdiği para karşılığında Vodafone'den çok şey aldığını hissetmesini istediklerini söyledi.

“Çok iddialı çıkıyoruz. Uluslararası tecrübelerimizden yola çıkarak sınırlar ötesi, çok uygun tarifelerle Türkiye'ye geliyoruz” diyen Vitai, herkese meydan okuyan bir marka olarak ortaya çıktıklarını kaydetti.

“YARIN YENİ BİR ÜCRET TARİFESİ BAŞLIYOR”

Attila Vitai, şeffaf çalışmak istediklerini vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Müşterilerimizin ödedikleri vergilerle yüz yüze bırakıldıklarını söylemelerini istemiyoruz. Müşterilerimizin ne ödeyeceklerini net olarak bilmesini istiyoruz. Yarın yeni bir ücret tarifesi başlıyor. Tüketicinin ödeyeceği ücret sabit oranlar olarak dakikası 38 YKr olacak, 2 Vodafone'nin birbirini araması ya da Vodafone'den diğer GSM'lerin, sabit telefonla cep telefonunun aranmasının dakikası da 38 YKr, vergi de içinde. Rakiplerimizin reklamlarına baktığımızda bazen fiyatlar içinde KDV, ÖTV olmuyor. Bunun içinde her şey var. Küçük yazılarla saklanan ilave vergiler olmayacak. Biz bu 38 YKr ile sektörde meydan okuduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

Vitai, müşterilerle çok açık iletişim halinde olduklarını, hiçbir şeyin gizli, saklı olmadığını söyledi. Müşterilerin enflasyon artış oranından etkinlenmeyeceklerini ifade eden Vitai, bu yıl sonuna kadar dakika başına ücretin 38 YKr olarak kalacağını bildirdi.

Attila Vitai, “Şimdiye kadar Telsim müşterisi olanlar dün gece 24.00'te Telsim TR'den Vodafone TR'ye geçti. artık Vodafone buradadır. Bütün sektördeki geleneklere meydan okuyoruz. Tek bir operatör, pazarın çoğunu elini geçirmişti. Biz birazcık bu lideri silkelemek amacıyla geldik. Vodafone, pazara birçok yeni konsepti getiriyor” diye konuştu.

HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ

Telsim'in Vodafone markasına geçişi dolayısıyla hafta sonu düzenleyecekleri etkinliklere de değinen Vitai, şunları kaydetti:

“Bu hafta sonu yeni bir bebek doğuyor. Vodafone ekibi bu doğumu kutlamak istiyor. Yarın akşam bir partimiz olacak. Türkiye'de en büyük çadır kurulacak. Türkiye'nin çok ünlü sanatçıları yer alacak. 7 bin kişi canlı olarak bunu izleyecek. 7 televizyon kanalı da bu şovun büyük bir kısmını canlı olarak yayınlayacak. Pazar günü de Taksim Meydanı'nda birçok gösteri düzenlenecek. Esma Sultan Yalısı'nda Pazar gecesi Boğaz şovu yapılacak. Renkli ışıklar ve gösteriler yaparak Boğaz'ı kırmızıya boyayacağız. İstanbul'da şimdiye kadar yapılmış olan en büyük havai fişek gösterisi olacak. Paris millenium kutlamalarını yapan ekip bu çalışmaları gösterecek. Ulusal boyutta da bütün dükkanlarımızda ziyaretçilerimize hediyeler, eşantiyonlar, içecekler ücretsiz dağıtılacak. Türkiye'de mümkün olduğunca çok kişinin bizim aktivitelerimize katılmasını istiyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious