Uzan hakkında 5 yıl hapis istemiyle dava açıldı

Uzan hakkında 5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.8374
  • Giriş : 28.12.2007 / 08:58:00
  • Güncelleme : 28.12.2007 / 11:17:43

İmarbank Off Shore soruşturması tamamlandı Uzan ailesine 5 yıl hapis istemiyle dava açıldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İmarbank Off Shore soruşturması kapsamında Uzan Ailesi fertleri hakkında "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Şişli Cumhuriyet Savcılığı aralarında Kemal Uzan, Yavuz Uzan, Murat Hakan Uzan, Bahattin Uzan, Melahat Uzan, Ayşegül Uzan ve Cem Cengiz Uzan'ın da bulunduğu toplam 32 kişi hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle hazırladığı fezlekeyi İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

RAKAMLAR ASTRONOMİK!..

Hazırlanan fezlekede, İmar Bankası üzerinden Off- Shore'a aktarılan ve buradan da paraların Uzan Grubu’na nasıl geçirildiğini gözler önüne serdi. Fezlekede, bankaya ait 024 ve 025 hesapları üzerinden 3 Temmuz 2003 tarihi itibariyle İmar Bankası'na ait “1.5 milyar YTL”, “150 milyon Euro” ve “209 milyon Dolar”lık paranın İmar Off- Shore Ltd'ye aktarıldığı belirtildi.

ŞİRKETLERE AKTARILMIŞ

Aktarılan bu paraların yine değişik yöntemlerle Uzan ailesi tarafından gerek yurtiçinde gerek yurtdışında kurdukları çeşitli şirketlere aktarıldığı, birçok ülkede şahsi malvarlıkları edindikleri, özel harcamalarını karşıladıkları ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious