Uzan'dan imalı sözler:"Dayan Türkiye 5 gün kaldı!"

Uzan'dan imalı sözler:
  • Giriş : 17.07.2007 / 18:21:00

Cem Uzan; "Dayan Türkiye 5 gün kaldı diyorum, çünkü iktidardan gidiyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta'da tek başına iktidara gelememesi halinde siyaseti bırakacağı yönündeki sözleri üzerine, "Dayan Türkiye 5 gün kaldı diyorum, çünkü iktidardan gidiyor" dedi.

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak üzere İzmir'de bulunan Cem Uzan, Başbakan Erdoğan'ın tek başına iktidara gelememeleri halinde siyaseti bırakacağı yönündeki açıklamalarını değerlendirerek şunları kaydetti:

"Dayan Türkiye 5 gün kaldı diyorum. Çünkü iktidardan gidiyor. AK Parti'nin tek başına iktidar olması mümkün değil. Ben bunu Türkiye'nin her yerinde, her sokağında, her mahallesinde görüyorum. Sayın Erdoğan'ın sinirlerinin, gerginliğinin arttığını vatandaşımız da görüyor. Son 5-6 gün ama 23'ünden sonra emekli bir başbakan olarak bol bol dinlenir."

Kardeşi Hakan Uzan ile Başbakan Erdoğan'ın görüşmesiyle ilgili olarak cuma günü İzmir'de açıklama yapacağını ifade eden Uzan, "Onun konuşmasını bekliyorum. Başbakanlık makamına saygımızdan bekliyoruz. Açıklasın, doğruları söylesin diye. O söylemezse cuma günü ben açıklayacağım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious