Uzan'ı kıskandıracak seçim vaatleri

Uzan'ı kıskandıracak seçim vaatleri.10354
  • Giriş : 26.01.2009 / 19:00:00
  • Güncelleme : 26.01.2009 / 18:52:08

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 400 bin kişiyi maaşa bağlayacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP, yerel seçimlere dudak uçuklatan vaatlerle damga vuracak gibi görünüyor. Tansu Çiller'in "herkese 2 anahtar" ve Cem Uzan'ın "1 tl'ye mazot" vaatlerini şimdiden geride bırakan yerel seçim vaatleri duyanı şaşırtıyor.

Murat Karayalçın, Ankara'da 90 bin aileye 600 TL maaş bağlayacağını ilan etti. Avcı hikayelerindeki gibi, bu vaadini son yaptığı açıklamayla biraz geri çektiyse de, 'tırnak çakısıyla öldürülen ayı' hâlâ doğada rastlanacakların birkaç katı büyüklükte görünüyor.Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 4 kişilik aile için açlık sınırının 600 lira olarak belirlendiğini belirten Karayalçın, hemşehrilik geliri projesiyle Ankara'da geliri bu sınırın altında olan 90 bin aileye çeşitli yardımlar sağlanacağını söyledi. Karayalçın, "Hemşehrilik geliri uygulaması, 600 liralık çizgiyle 90 bin ailenin gelir çizgisi arasındaki farkı belediyenin mal ve hizmetleriyle, gıda desteğiyle, istihdam paketiyle kapatmayı öngörmektedir" şeklinde konuştu.

Karayalçın'ın projesiyle aylık 500 lira gelire sahip olan bir ailenin geçim standardı, 100 liralık gıda yardımı yapılarak açlık sınırının üzerine çıkarılacak. 25 bin kişiye istihdam sağlamayı vaat eden Karayalçın, bu şekilde 90 bin sayısını da azaltmayı hedefliyor.

CHP'nin İstanbul adayı Kemal Kılıçdaroğlu da hiç alçak gönüllü değil. Kılıçdaroğlu, İstanbul'da 400 bin kişiyi maaşa bağlayacağını ilan etti. Kılıçdaroğlu, her yıl 20 bin kişiye iş vereceğini de vaadediyor. CHP'li aday, bu vaatlerinde henüz herhangi bir "ince ayara" gitmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*