Uzan’ın boğası İstanbul'a geliyor

Uzan’ın boğası İstanbul'a geliyor.5999
  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

TMSF bir kasaba satılan Cem Uzan’ın Simental cinsi 2 yaşındaki boğası Sosyal Sorumluluk Eğitim Derneği tarafından satın alınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Boğayı, TMSF tarafından satıldığı kasaptan alarak, 4 Haziran’da yapılan ‘Pamukova Babam Sultan Hazretleri’ etkinliklerinde kavurma yapıp halka dağıtmak isteyen Pamukova Belediyesi, gazetede haberlerin çıkması üzerine danayı almaktan vazgeçti.

Satın alan kasabın, “Elimde kaldı, kesip satacağım” dediği Simental cinsi genç boğaya destek istanbul’dan geldi. SED (Sosyal Sorumluluk Eğitim Derneği) Başkanı Yuli Weston, önceki gün Pamukova’ya gelerek sahibinin ‘Süt Oğlan’ adını verdiği danayla tanıştı. Dananın bulunduğu kasabı ziyaret eden Yuli Wesson, kasaptan genç boğanın bakımı hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Boğanın çok duyarlı bir canlı olduğunu belirten Wesson, “Bu boğayı dernek olarak alacağız. İnsaniyet eğitimi verdiğimiz öğrencilerimize tanıtarak, hayvanlara saygılı olmamızın önemini vurgulamak istiyorum. Bilhassa İstanbul çocukları çevre ve hayvan bilincinden çok kopuk yetişmekteler. Bu boğayı tanıyarak, hayvanların da hissedebilen ve düşünebilen canlılar olduklarının bilincine varabileceklerdir” dedi.

SED Başkanı Weston, İstanbul’a döner dönmez Uzan’ın boğasının hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirebileceği yeni mekanını hazırlamak için çalışmaya başlıyacaklarını kaydederek, “Böyle değerli bir cins boğanın kesilmesine gönlümüz razı olamazdı” dedi. Boğanın kaç paraya satıldığı açıklanmazken, götürüleceği günea kadar da, boğanın bakımının kasap tarafından yapılacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious