"Uzanlar Adana'ya yatırım yapmadı, inek gibi sağdı"

  • Giriş : 25.05.2008 / 21:34:00

Bakan Hilmi Güler, Uzanların Adana’ya yatırım yapmadığını, sağılacak inek gibi gördüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, “Uzanlar, döneminde Çukurova Elektrik, Kepez şirketleri Adana’ya yatırım yapmamış, sadece sağılır inek gibi görmüş. Devamlı sütünü sağmış, yatırım yapmamış. Ama biz bölgenin yatırımlarını çok ciddi ele aldık” şeklinde konuştu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi’nin Hilton-Sa Oteli’nde düzenlediği Genel İdare Kurulu toplantısına katılan Bakan Hilmi Güler, BTC Ham Petrol Boru Hattı’nın bölgenin enerji merkezi haline gelmesi açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “3 bin metrelik tepeleri, 300 ırmağı aşarak, 1776 kilometre’den Ceyhan’a gelen petrol, Adana’da rafineri, petrokimya yatırımlarını da beraberinde getirecek.(...) Artık Adana’ya ırgat dolu kamyonlar değil, uçak dolusu işadamları gelecek. Adana son yıllarda eski zengin halini yakalamıştı, bunlar olduğunda da fark atacak inşallah” diye konuştu.

Başta maden kaynakları olmak üzere jeotermal, rüzgâr ve güneş haritasını çıkararak bunu yatırımcının hizmetine sunduklarını kaydeden Bakan Güler, Adana’yla ilgili yeraltı kaynaklarının bulunduğu raporları ve haritayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Aytaç Durak’a verdi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious