Üzerinde Vatansever kartı çıkan eroinci tutuklandı (3)

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Bursa'da 3 kilo eroinin ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan üç kişi sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne Narkotik Büro Amirliği'nden yapılan açıklamaya göre, eroin ticareti yaptıkları iddia edilen 3 kişi yakalandı. Polis ekipleri, Osmaniye'den Bursa'ya ellerindeki eroin maddesini satmaya 3 kişinin geleceği yönünde ihbar aldıktan sonra harekete geçti. Yapılan araştırmaların ardından Derviş Hakan Boyraz (30), Süleyman Okuducu (25) ve Celal Araç (25) isimli kişilerin Bursa'ya geldiğini belirleyen polis, bu kişilerle telefon irtibatı kurdu. Alıcı gibi davranan polis ekipleri, 3 kilo 10 gram eroin maddesi için 35 bin YTL'ye anlaştı. Daha sonra Süleyman Okuducu ile merkez Yıldırım ilçesi Yeşil Caddesi üzerindeki bir kafede buluşan ekipler, alışveriş sırasında kimliğini açıklayarak bu kişiyi gözaltına aldı. Süleyman Okuducu'nun sırt çantasıyla yanında getirdiği eroin maddesine de polis tarafından el konuldu.

Bu arada polis, Celal Araç'ı Yüksek İhtisas Kavşağı'nda bekleyen arkadaşlarını da yakalamak için harekete geçti. Bölgeyi kuşatma altına aldıktan sonra operasyon düzenleyen polis, cinayet ve hırsızlık gibi suçlardan kaydı bulunan Derviş Hakan Boyraz ile Celal Araç'ı da yakaladı. Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen üç kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious