Üzerinden 5 kilo sahte altın çıktı

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

İzmir'in Bornova ilçesinde devriye görevi yapan polis ekiplerinin şüphe üzerine durdurup arama yaptığı üç kişinin üzerinden yaklaşık 5 kilogram ağırlığında 1623 adet sahte altın ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan soruşturmada şahısların, sahte altınları gerçek Cumhuriyet altını diyerek satmaya çalıştıkları ve daha önce anlaştıkları bir kişiyi bekledikleri iddia edildi.

Devriye gezen polis ekipleri, Bornova EGS kavşağında hareketlerinden şüphelendikleri üç kişiyi durdurdu. Polisi gördükleri sırada ellerindeki çantayı gizlemeye çalışan M.Ç. (31), V.Ö. (24) ve Ş.Ö. (26) isimli şahıslar üzerinde ve sırt çantasında yapılan aramada üzerinde Arapça yazılar bulunan 1623 adet sahte altın ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların, sahte altınları satmak için daha önce pazarlık yaptıkları, anlaştıkları kişinin buluşma noktasına gelmesini beklerken polislere yakalandıkları öne sürüldü. Altınların Osmanlı dönemine ait olduğunu ve küp içerisinde tarlada bulduklarını söyleyen dolandırıcıların yaklaşık 5 kilogram ağırlığındaki altınları 100 bin YTL'ye satmaya çalıştıkları bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious