'Üzerlerine tükürmeye değmez'

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

Edip Paşa sert çıktı: "Kerkük'e müdahaleyi Diyarbakır'a sayan malum 3-5 kişinin üzerine tükürmeye değmez.".

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aydın'da konuşan Terörle Mücadele Koordinatörü Edip Başer: "Ülkemizde gözü olan yaratıklar var. Ben onlara 'Bedelini ödeyecekseniz buyrun gelin' diyorum. AB de bize riyakâr davrandı. Lanet olsun böyle AB'ye."

Edip Başer ağır konuştu

Terörle Mücadele Özel Koordinatörü emekli orgeneral Edip Başer, önceki gün Aydın'da katıldığı bir panelde yaptığı konuşmada "Malum üç beş kişi 'Kerkük'e yapılmış bir müdahaleyi Diyarbakır'a yapılmış sayarız' diyebiliyor. Bu lafları söyleyenlerin üzerine tükürmeye bile değmez" dedi.

AB'Yİ DE ELEŞTİRDİ
Emekli orgeneral Edip Başer, Aydın'da önceki gün "Türkiye'yi Tehdit Eden İç ve Dış Unsurlar ve PKK Terörü" konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Başer burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bölgesindeki gelişmelere fenersiz yakalandığını ifade ederek, "Malum üç beş kişi 'Kerkük'e yapılmış bir müdahaleyi Diyarbakır'a yapılmış sayarız' diyebiliyor. Bu lafları söyleyenlerin üzerine tükürmeye bile değmez. Kuzey Irak'ta bağımsız bir devlete doğru gidiş var, bu oluşum bizim için bir tehdittir. Türkiye'nin tavrı bu konuda kesin olmalı ve taraflara bunu duyurmalıdır" dedi. Avrupa Birliği üyeliğiyle ilgili olarak da Başer, "AB bize yalancı ve riyakâr davranmıştır. AB çağdaşlığa ulaşmak için bir araçtır, ama bu illa AB ile olur diyenler varsa ben orada yokum. Türkiye'ye kapıdan kovulup bacadan girmeye çalışan bir ülke imajı verilmekte, ben devletimi böyle görmek istemem. Lanet olsun böyle AB'ye diyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious