Üzmez konuştukça batıyor

Üzmez konuştukça batıyor.11798
  • Giriş : 02.11.2008 / 09:27:00

14 yaşındaki bir kız çocuğuna taciz suçundan yargılanan Hüseyin Üzmez’e öfke büyüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

14 yaşındaki bir kız çocuğuna taciz suçundan yargılanan Hüseyin Üzmez'e kendi çalıştığı Vakit ile Türkiye Gazetesi hariç tüm medya ortak tepki gösterdi. Televizyon kanallarını dolaşıp, çapkınlıklarını anlatan Üzmez için Yeni Şafak Gazetesi, "Utan be Adam" manşeti attı. Üzmez dün, Hürriyet, Bugün, Birgün, Cumhuriyet, Milliyet, Takvim ve Sözcü gazetelerinde manşet olurken, Akşam, Taraf, Star, Radikal ve Posta'da da tepkisini birinci sayfadan duyurdu. Sabah Gazetesi de Gündem sayfasını Hüseyin Üzmez'in tartışmalı tahliyesine ayırdı.

Konuştukça batıyor

Bugün Gazetesi, manşete taşıdığı haberinde "Konuştukça batıyor" başlığını kullanırken, Posta Gazetesi'nde sanatçı Müjde Ar'ın "Bu ne pişkinlik kardeşim?" sözleri yayınlandı.

Star Gazetesi, "Bakan itiraz etti, rapor incelenecek" manşeti attı. Radikal Gazetesi, "Günaydın SHÇEK!" başlığıyla haberi verdi.

Akşam Gazetesi'nde "Adli Tıp Kurumu Üzmez'i kurtaran rapora el koydu" başlığı yer aldı. Birgün Gazetesi de "Üzmez mızrağı çuvala sığmıyor" manşetini kullandı. Cumhuriyet Gazetesi, "Tam bir rezillik" başlığını tercih etti.

Taraf Gazetesi ise konuyu "Üzmez'i tahliye ettiren Adli Tıp raporuna itiraz" başlığıyla birinci sayfasından duyurdu. Milliyet Gazetesi'nin manşetinde "Türkiye için utanç tablosu" başlığı yer aldı.

Sabah Gazetesi, Gündem sayfasını tartışmalı tahliyeye ayırırken, AKP İstanbul Milletvekili Alev Dedegil'in sözlerini "Ayşe Üzmez'e kadın vekil tepkisi: Utanmaz" başlığıyla duyurdu. Takvim Gazetesi'nin manşeti "Vicdanınız rahat mı?", Sözcü Gazetesi'nin manşeti ise "Kız sağlam diyen heyet çürük çıktı" oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*