Üzmez raporuna bir itiraz da Bursa'dan

Üzmez raporuna bir itiraz da Bursa'dan.14021
  • Giriş : 31.10.2008 / 18:05:00

Bursa Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Hüseyin Üzmez’in “cinsel istismar” suçundan yargılandığı davada müdahil olma talebinde bulundu ve Adli Tıp Kurumu’nun 14 yaşındaki B.Ç. ile ilgili raporuna itiraz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'ya gelen Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış, Bursa Sosyal Hizmetler Müdürü Halim Melikoğlu ve Muhakemat Müdürlüğü'nden bir avukatla Bursa Adliye Sarayına geldi. Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er'i makamında ziyaret ettikleri öğrenilen Barış ve beraberindekiler, daha sonra, davaya bakan Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesine gitti. Muhakemat Müdürlüğü avukatı, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün davaya müdahil olma ve rapora itirazla ilgili iki dilekçesini mahkemeye verdi.

SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün bu konudaki çalışmalarının tamamlandığını belirtti.

Çalışma sonucunda, il müdürlüğünün, davaya müdahil olma ve İstanbul Adli Tıp Kurumunca verilen “B.Ç'nin beden ve ruh sağlığının bozulmadığına” ilişkin rapora itiraz etmesi konusunda iki dilekçe hazırlandığını ifade eden Barış, “Muhakemat Müdürlüğü avukatlarından bir arkadaşımız devlet adına mahkemeye başvurarak müdahil olmak ve rapora itiraz dilekçelerini sundu” dedi.

Kurumun başvurusuyla ilgili değerlendirmeyi yapacak mahkeme heyetinin kararını duruşmada açıklayacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*