Üzmez'i döven kızın hapsi istendi

Üzmez'i döven kızın hapsi istendi.11597
  • Giriş : 13.06.2009 / 11:34:00

Bursa'da, 'cinsel istismar' suçundan yargılanan Hüseyin Üzmez'e adliye önünde şemsiye ile saldıran 2 kız hakkında 15 yıl hapis talebiyle dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Küçük yaştaki B.Ç'ye cinsel istismar suçundan tutuksuz yargılanan Hüseyin Üzmez, geçtiğimiz şubat ayındaki duruşma için Bursa Adliyesi'ne geldiğinde bir grup bayanın şemsiyeli ve yumurtalı saldırısına uğramıştı.

Hüseyin Üzmez gazetecilere, "Pis çocuk istismarcısı" şeklinde pankart açarak kendisine şemsiye ile vurdukları tespit edilen N.Ş. (18) ile P. K. (31) hakkında şikâyetçi olmadığını söylemişti. Üzmez'in, Cumhuriyet Savcısı'na şikâyetçi olduğu öğrenildi.

Savcılığın 2 şüpheli hakkında başlattığı soruşturma sona erdi. Cumhuriyet Savcısı, P.K. ve N.Ş. hakkında "Kasten yaralama ve hakaret" suçundan toplam 7'şer yıl 8'er ay hapis talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Zanlıların önümüzdeki ay hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Öte yandan, adliye girişinde kadınların saldırısına uğrayan, bozuk paralı protestolarla muhatap olan Hüseyin Üzmez, son duruşmasına korumaları ile birlikte gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*