Üzmez'i üzen kadınlara 7,5 yıl hapis cezası

Üzmez'i üzen kadınlara 7,5 yıl hapis cezası.11597
  • Giriş : 13.06.2009 / 21:20:00

Şemsiye ve yumurta ile saldıran Pınar Koyuncular (31) ve Nergiz Şişek (19) hakkında ceza davası açıldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da 14 yaşındaki B.Ç. isimli kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez'e (76), adliye girişinde ve çıkışında şemsiye ve yumurta ile saldıran Pınar Koyuncular (31) ve Nergiz Şişek (19) hakkında ceza davası açıldı. 7.5 yıla kadar hapis cezası istenen Üzmez'i üzen kadınlar Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanacaklar..

Bursa'nın Mudanya ilçesinde geçtiğimiz yıl Nisan ayında B.Ç. adındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan Hüseyin Üzmez, geçtiğimiz 10 Şubat günü 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılandığı Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasına gelirken ve duruşma sonrası Bursa Kadın Platformu üyeleri tarafından protesto edilmişti. "Üzmez sen hiç terlik yedin mi?", "Üzmez, sen hiç anne dayağı yedin mi?" yazılı pankartlar açan Kadın Platformu üyelerinden Pınar Koyuncular ve Nergiz Şişek, Hüseyin Üzmez'e yumurta atıp şemsiye ile vurunca polis tarafından gözaltına alınmışlardı. Adliyeye çıkartılan Koyuncular ve Şişek, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Soruşturma kapsamında polis merkezinde ifadesi alınan Hüseyin Üzmez, sanıklardan şikayetçi olurken fotoğrafını çeken basın mensuplarına ise farklı ifade verip, "İşim yokta avratlarla mı uğraşacağım?" demişti.

Bursa Cumhuriyet Savcısı, Hüseyin Üzmez'e yapılan saldırıyla ilgili soruşturmayı tamamladı. Savcılık, Pınar Koyucular ve Nergiz Şişek hakkında, "Basit yaralama" ve "Hakaret" suçundan toplam 7.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle ceza davası açtı. Üzmez'e yumurta atıp şemsiye ile vuran kadın üyelerin yargılanmasına önümüzdeki haftalarda Sulh Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*