Üzmez'in kurbanı B.Ç için devlet seferber

Üzmez'in kurbanı B.Ç için devlet seferber.6960
  • Giriş : 28.06.2009 / 12:32:00

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, yazar Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına uğradığı öne sürülen B.Ç'nin (14) ruhen ve bedenen sağlığına kavuşması için gereken her şeyin yapıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Kavaf, Bursa Valisi Şahabettin Harput'u Heykel'deki tarihi valilik binasında ziyaretinde, Bursa'nın, tarihi değerleri, kültürel mozaiği içinde barındıran ender şehirlerden olduğunu söyledi.

Sosyal hizmetler açısından da Bursa'nın diğer kentlere örnek olacak çalışmalar yaptığını ifade eden Kavaf, bu çalışmaları yerinde görmek ve bazı açılışlara katılmak için kente geldiğini belirtti.

Vali Harput ile bir süre basına kapalı görüşen Kavaf, çıkışta gazetecilerin Bakanlığının sorumluluk alanındaki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Çocuk yurtlarındaki şiddeti önlemeye yönelik ne tür çalışmalar yapacaksınız?'' sorusu üzerine Bakan Kavaf, şunları söyledi:

''Sevgi Evleri projemiz ve Çocuk Evlerimiz var. Koğuş sisteminin sağlıklı olmadığı kanaati, bütün kamuoyunun paylaştığı bir gerçek. Çocukları mekanına göre, 6 ve 8'er kişilik evlere taşıyoruz. Hayatın içinde insanlarla daha doğal komşuluk ilişkileri geliştirmelerini sağlıyoruz. Bu süreçte çocuklar hem negatif etkilenmiyor hem de hayatın içinde ruhen ve psikolojik açıdan sağlıklı olarak yaşamlarını sürdürüyor. Bu çalışmaları yaygınlaştıracağız.''

-B.Ç'NİN DURUMU-

Kavaf, ''Yazar Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına uğradığı öne sürülen B.Ç'ye (14) özel eğitim ve destek verilip verilmediği'' yönündeki soru üzerine, gereken her şeyin yapıldığını söyledi.

B.Ç'nin kontrol altında tutulduğuna dikkati çeken Kavaf, ''Bu bir süreç. B.Ç'nin ruhen ve bedenen sağlığına kavuşması için her şey yapılıyor. Hayatının doğal akışında devam etmesi için biraz da kendi haline bırakmak gerekiyor'' diye konuştu.

Daha sonra yürüyerek tarihi belediye binasına geçen Bakan Kavaf, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ'ı ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*