Üzülme! Olur o kadar

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

OKS Türkiye üçüncüsü Elif Afacan, fizik dalında ayın evrelerini bilememiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sonuçları açıklandı. Adana’da Özel Adana İlköğretim Okulu ve Final Dersanesi öğrencisi Elif Afacan Türkiye üçüncüsü, Adana birincisi oldu. Dersanede düzenlenen törende konuşan Elif Afacan, çok sistemli çalıştığını, 5 yıllık geriye dönük sınavların sorularını çözdüğünü, tekrar yaptığını belirtti.

Afacan, fizik dalynda bir soruyu da çözemediğini belirterek, "Aslında sorular zor değildi. Matematik biraz zorladı. Fizik dalında ise ayın evreleri ile ilgili soru beni şaşırttı." diye konuştu. Sabancı İlköğretim Okulu’nda sınava giren Özel Adana İlköğretim Okulu öğrencisi Elif Afacan, hedefinin sayısal alanda bir meslek sahibi olmak olduğunu söyledi.

Ailesinin kendisine büyük destek olduğunu hiç bir zaman baskı uygulamadığını da anlatan Afacan, sınava girecek öğrencilere çok çalışmalarını ve rahat olmalarını tavsiye etti.

6 yyl önce anne ve babasının ayrıldığı öğrenilen Elif Afacan’ın mutluluğunu dersanede düzenlenen törende öğretmenleri de paylaştı. Evhanımı anne Naime Öztürk ile serbest meslek sahibi Feza Afacan, Elif’in hedefleri olan bir öğrenci olduğunu ve böyle bir başarıyı beklediklerini söylediler.

Dersane Müdürü Celal Bozor da, Elif’i başarısından dolayı kutladı. Törende dersane öğretmenleri, ailesi ve okul müdürü Elif Afacan’ın mutluluğunu ellerini havaya kaldırarak yaşadılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious