Üzülmez ve Toraman barış mesajı verdi

Üzülmez ve Toraman barış mesajı verdi.14827
  • Giriş : 23.07.2008 / 09:35:00
  • Güncelleme : 23.07.2008 / 09:37:27

Kavga ettikleri için Beşiktaş'ta kadrodan çıkarılan kaptanlar İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman, barış mesajı verdi: "Hata yaptık ve cezasını çekiyoruz..."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni sezona büyük hedefler ve nokta transferlerle giren Beşiktaş'ta kaptanlar İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman'ın kavgasıyla bulanan sular durulmaya başladı. Kaptanların tekme-tokata varan sürtüşmesinin ardından kadro dışı bırakılması ve bu olayın camiadaki muhaliflerce menajer Sinan Engin ile yönetime fatura edilmesi büyük sıkıntı oluşturdu. Arjantinli Matias Delgado'nun kaptanlık görevine getirilmesine yönelik eleştiriler ve Gökhan Zan'ın takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili belirsizliğe Cisse'nin parasını alamadığı için ayrılacağıyla ilgili dedikodular Siyah-Beyazlı kulübü çok yıprattı. Birçok soru işaretinin doğmasına yol açan bu sıkıntılar, bugün ikinci etap kamp çalışmaları için Avusturya'ya gidecek Kartal'da birer birer giderildi. İbrahim Üzülmez ile Toraman, Zaman aracılığıyla barış mesajı verirken, Başkan Yıldırım Demirören, Menajer Sinan Engin ile Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam arasındaki birliktelik ve Futbol takımının formunun artması, huzurun geldiğinin işareti oldu.

Beşiktaş'ta satış listesine konulan iki kaptan, kavga olayından sonra ilk kez bir araya gelme konusunda ılımlı mesaj verdi. İkisinin düşüncesi de Siyah-Beyazlı formayla anılmak. Yaptıkları hatanın farkındalar ve bunun telafisi için yakın bir zamanda görüşlerini kamuoyuyla paylaşmaya hazırlanıyorlar. Beşiktaş'ı temsil eden bir isim olarak bu kavganın yanlış olduğuna dikkat çeken İbrahim Üzülmez, "Bize böylesi yakışmadı. Bunun bilincindeyim. İleriki günlerde bir araya gelir ve özür dileriz. Bir basın toplantısıyla aramızdaki bu tatsızlığın kalktığını gösteririz." diyor. Toraman da aynı fikirlere sahip: "Hata yaptık ve bunun cezasını çekiyoruz. Yapmamamız gereken bir olaydı. Sonuçta Beşiktaş'ı temsil ediyoruz. Yaptığımız her hareket şahsımızdan çok Beşiktaş'ı bağlıyor. Bundan dolayı üzüntü duyuyoruz. Buna bizden fazla üzülen de yoktur. Evet ileriki günlerde bir araya gelip bu olayın olumsuzluklarını silmek isterim. Bize düşen de bunu yapmaktır."

Gelişmeler Demirören'in yüzünü güldürdü

İki kaptanın bu yaklaşımının ışığında yaşanan diğer olumlu gelişmeler, Beşiktaş'ın birinci etap kampında yaşadığı sıkıntıları unutturmuşa benziyor. Sözleşmesi gelecek yıl sona erecek olan yeni kaptan Delgado ile yönetim arasındaki görüşmeler, Arjantinlinin mukavelesinin 2011'e kadar uzatılmasıyla sonuçlandı. Uzun süren belirsizliğinin ardından Gökhan Zan da bir yılı opsiyonlu iki yıllık sözleşme imzalayarak tartışmalara noktayı koydu. Yıllık 850 bin YTL alacak olan Zan, bir anlamda defansa yapılan yeni bir takviye oldu. Yeni transferler Sivok, Seriç ve Zapotocny ise bu yıl savunmada problem yaşanmayacağının işaretlerini veriyor. Teknik heyeti, gençlerin çalışma azmi de çok mutlu ediyor. Azeri işadamı Mübariz Mansimov'un başkanlığa aday olacağı ve Beşiktaş'a 50 milyon Euro vereceği yönündeki söylentiler ise Başkan Yıldırım Demirören'in Mansimov'la görüşmesinin ardından netleşti. Azeri işadamının düşüncesi resmi siteden yalanlandı.

Delgado, tüm zamanların en pahalı yabancısı

Beşiktaş'ın sözleşmesini 2011'e kadar uzattığı Matias Delgado, Siyah-Beyazlı takıma transfer olduğu ücreti ikiye katladı. 2006-2007 sezonunda İsviçre'nin Basel takımından 5 milyon Euro bonservis ve yıllık 1 milyon 250 bin Euro ücretle Beşiktaş'a gelen Arjantinli, üç sezon boyunca 2,1 milyon Euro (4 trilyon TL) alacak. Delgado'ya ödenen bu miktar, Beşiktaş tarihinde bir oyuncuya verilen en yüksek maaş olarak tarihe geçti. Bu rakama daha önce yaklaşan sadece 3 oyuncu oldu. Bunlardan ilki Zago'ydu. Brezilyalı yıllık 1 milyon 750 bin Euro almıştı. Katar'a transfer olan Brezilyalı Ricardinho da aynı rakamı alıyordu. 2004-2005 sezonunda Siyah-Beyazlı formayı giyen Carew de yüksek maaşlı futbolcular arasında yer almıştı. Norveçli, 1,6 milyon Euro ile en çok ücret alan isimler arasına adını yazdırdı. Brezilyalı Kleberson 1,4 Euro, Gonçalves Ailton 2 milyon dolar, Nouma ise 1,1 milyon dolar karşılığında forma giymişti.

Kenan Öner: Herkes bu takıma sahip çıksın

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, yıldız değil, takım olmaya katkı sağlayacak transfer yaptıklarını belirterek, "Şu anda tam bir takım hüviyetindeyiz." dedi. Öner, BJK TV'de yer alan röportajında, ikinci kamp dönemi sonunda takımın lige ve UEFA Kupası'na hazır hale geleceğini düşündüğünü kaydetti. Öner, "Bu sezon artık hiç opsiyon hakkımız yok. 2-3 senedir takımımızda olan futbolcular da 'Mutlaka bu sezon hedefi yakalamalıyız' diye düşünüyorlar, bu da bize ümit veriyor. Ama hedeflere ulaşmak için camiamızın da bizimle omuz omuza olması, taraftarımızın desteklemesi, sahip çıkması gerekiyor." diye konuştu. Sözleşmesini 2011'e kadar uzattıkları Delgado'nun bonservisini almak için Ülker ile görüşeceklerini kaydeden Öner, "Arkadaşları, hocaları ve Futbol ekibinin bünyesindeki insanlarla iyi diyalogları, onun iyi bir kaptan olduğunu gösteriyor. Adından bundan sonra çok daha sık söz ettirecek." şeklinde konuştu.


ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*