Üzülmez'i üzdüler

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Üzülmez, ligdeki gidişatlarının kötü olmadığını, medyanın Siyah-Beyazlı takımın gidişatını kötü gösterdiğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özel bir diş hastanesinde bazı futbolcularla birlikte kontrolden geçen İbrahim, muayenelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

''Beşiktaş'ın gidişatını nasıl buluyorsun'' sorusunu yanıtlayan siyah-beyazlı futbolcu, ''Beşiktaş'ın gidişatı o kadar kötü değil. Bence basın kötü gösteriyor. Sadece kaybettiğimiz 3 maç. Lig uzun bir maraton ve bu süreçte de 3 maç kaybettik. 3 puanlı sistemde her zaman belli olmaz bu işler. Bundan sonra takım olarak bir seri yakalamamız gerekiyor. Bunu da başaracak güce sahip olduğumuzu düşünüyorum. Özellikle bundan sonraki haftalarda Beşiktaş'ın çok daha iyi olacağını umut ediyorum'' şeklinde konuştu.

''3 MAĞLUBİYET FAZLA...''

Ligin başında aldıkları 3 mağlubiyetin Beşiktaş takımı için fazla olduğunu, ancak önemli olanın ligin sonunda sıralamadaki yer olduğunu vurgulayan İbrahim, şampiyon olacaklarına yürekten inandığını söyledi.''6 haftada 3 maç kaybetmenin başarısızlık olduğuna inanmıyor musun'' şeklindeki soruya İbrahim, şöyle yanıt verdi: ''Bu olabilir tabi, sonuçlar alınabilir, ama önemli olan ligin sonuna bakmak. Geçen yıl Fenerbahçe de iyi bir sezon geçirdi, ama sonuç olarak Galatasaray şampiyon oldu. Ligin başında 3 mağlubiyet Beşiktaş için fazla, bunu kabul etmek gerekiyor, ama medyada okuduğumuz gibi (hocayı gönderilim, sistem yanlış) türünde söylentiler yanlış. Önemli olan sezon sonuna bakmak. Ben bu takımın şampiyon olacağına yürekten inanıyorum. O kadroya sahip olduğumuzu düşünüyorum. Her zaman savunduğum bir şey var. İyi bir kadroya sahibiz, kendi mücadelemizi sahaya yansıtırsak bundan sonra da çok daha iyi şeyler yaşayacağımızı umut ediyorum.''

"TİGANA'NIN SİSTEMİNE SAYGI DUYUYORUM''

Teknik direktör Tigana'nın eleştirilen sistemiyle ilgili soru üzerine, bu konuda yorum yapmasının sağlıklı olmayacağını belirten İbrahim, ''Her hocanın kendi sistemi olabilir. Bizim hocamızın da kafasında bir sistem var. Önemli olan oynanan sistemde futbolcuların sisteme bağlı kalmaları. Belki de biz bunun sorununu yaşıyor olabiliriz, ama ben hocanın bu sistemine saygı duyuyorum'' şeklinde konuştu.

ANKARAGÜCÜ MAÇI

Beşiktaş kaptanı, hafta sonu Ankaragücü ile yapacakları karşılaşmayla ilgili olarak da şunları kaydetti: ''Telafisi olmayan maçlar. Zor maç. Onlar da son haftalarda kötü sonuçlar aldı. Onlar da maça iyi konsantre oluyorlar. Kendi saha ve seyirci avantajımızı en iyi şekilde değerlendirerek maçtan galip gelmek istiyoruz. Bundan sonra sadece galip gelmek değil bir seri yakalamamız gerekiyor. Ben bu takıma güveniyorum. inşallah iyi bir seri yakalayıp Beşiktaş'a güzel şeyler yaşatmak istiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious