Üzümlü simit yaptı, yok sattı

Üzümlü simit yaptı, yok sattı.14803
  • Giriş : 11.03.2009 / 11:42:00

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde kuru üzüm tüketimini artırmak amacıyla Saruhanlı Ziraat Odası'nın başlattığı kampanyaya destek vermek için üzümlü simit yaptı, yok sattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde kuru üzümlü simit üretildi. Pastane işletmecisi Aytaç ve Selçuk Coşkun kardeşler, içine kaşar ve zeytin konularak yapılan ''sosyete simidi''nin kuru üzümlüsünü üreterek satışlarını ikiye katladı.

Kuru üzüm tüketimini artırmak amacıyla Saruhanlı Ziraat Odası'nın başlattığı kampanyaya destek vermek ve simit satışlarını artırmak için böyle bir uygulama başlattıklarını belirten Aytaç Coşkun, vatandaşların kuru üzümlü simide büyük ilgi gösterdiğini ve satışlarını ikiye katladıklarını ifade etti.

Coşkun, şunları söyledi,

''İçine kaşar ve zeytin konularak yapılan ve halk arasında sosyete simidi olarak bilinen bu ürün, diğer simitlere göre pahalı olmasına rağmen daha fazla satılıyordu. Biz de hem Ziraat Odasının kampanyasına destek vermek, hem de simide olan ilgiyi artırmak için kuru üzümlü simit ürettik. Gerçekten de müşterilerimiz büyük ilgi gösterdi. Kuru üzüm simide farklı bir tat verdi. Eğer vatandaşların talebi devam ederse üzümlü simit üretimimizi devam ettirerek patent alacağız.''

Aytaç ve Selçuk Coşkun kardeşlerin bu çalışmasının kendisini mutlu ettiğini ifade eden Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, ''Kuru üzüm bir gıda sektörüne daha girdi. Eğer üzümün bu tür çalışmalarla iç piyasadaki tüketimini artırırsak, pazar payını da artırırız. Bu sayede üzüm tüketiminde çok büyük artış olacağına inanıyorum. Simit yıllardan beri kahvaltı sofralarımızı süsledi. Ümit ediyorum ki simitle beraber kuru üzüm de temel besin maddelerimiz arasına girecek'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*