Uzun adama devlet eli uzanıyor

Uzun adama devlet eli uzanıyor.16477
  • Giriş : 05.11.2008 / 18:33:00

Türkiye'nin en uzun, dünyanın ise ikinci uzun adamı olma özelliğini taşıyan Mardinli Sultan Kösen'e devlet eli uzanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin en uzun, dünyanın ise ikinci uzun adamı olma özelliğini taşıyan Mardinli Sultan Kösen'e devlet eli uzanıyor.

Sultan Kösen, bugün AK Parti Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel ile birlikte TBMM'de, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile görüştü. Görüşmede, sıkıntı ve sağlık sorunlarını dile getiren Kösen'e, Bakan Çubukçu, mevcut durumu gözden geçirdikten sonra kendisine yardım edilebileceğini söyledi.

Geçen hafta A.A muhabirine konuşan Kösen, Mardin'in Derik ilçesine bağlı Dede Köyünde dünyaya geldiğini ve boyunun uzamasının 12 yaşından bu yana yapılan tıbbi müdahalelere rağmen durdurulamadığını, sağlık sorunlarıyla baş etmekte güçlük çektiğini anlatmıştı.

Kösen, yaşamında karşılaştığı sıkıntıları şöyle dile getirmişti:

''Ayaklarım 60 numara. Kendime göre ne bir yatak, ne bir gömlek, ne bir pantolon bulabiliyorum. Fiziksel olarak yaşamında ciddi sıkıntılarla karşılaşıyorum. İşte o zamanlar gücüm tükeniyor. Bir taksiye, bir dolmuşa, bir otobüse bindiğimde bohça gibi kendimi dürerek oturmak zorunda kalıyorum. Tedavilerim için sık sık Ankara'ya gelmek zorundayım. Bütün bu masrafların altından kalkamıyorum. Devlet büyüklerinden şefkat bekliyor ve bana iş verilmesini istiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*