Uzun vadeli şeyler konuşuldu

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Dünya Ekonomik Forumu Türkiye Zirvesi'nde konuşulanları anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zirveyi değerlendiren Sabancı, “Gelecek yıl yapılacak genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi... Bunlar burada hiç konuşulmuyor. Bunlar kısa vadeli şeyler. Burada konuşulan şeyler daha uzun vadeli. Ayrıca da demokratik bir ülkede her zaman seçim olacaktır” dedi.

Sabancı, Dünya Ekonomik Forumu Türkiye Zirvesine çok yoğun bir katılım olduğunu belirterek, katılımcıların üçte ikisinin yabancı olmasına dikkat çekti.

“Dört ana başlıkta yapılan toplantılar hakkında sevindirici olan şey Türkiye'nin konuşuluyor olması” diye konuşan Sabancı, Türkiye'nin geçtiğimiz dört yıl içinde hem ekonomik anlamda hem de AB süreci anlamında çok önemli yol katettiğini ifade etti.

Sabancı, bugün İstanbul'da bundan sonrasına bakan bir toplantı yapıldığını vurgulayarak, “İleriye baktığımızda, Türkiye önümüzdeki süreçte çok rekabetçi olabilir. Eksiklerimiz var ama bunların bilincindeyiz. Bunların üzerinde çalışıyor olmamız da önemli” dedi.

Önümüzdeki dönem için Türkiye'nin bölgesinde bir fırsatlar ülkesi olduğunun altını çizen Sabancı, Türkiye'nin farklı bir konuma ve model olma özelliğine sahip olduğunu söyledi. Sabancı, toplantıda bu konuların konuşulduğunu, kısa vadeli konulara girilmediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious