Uzuncaburç'un tarih ve kültürü festivalle tanıtılıyor

Uzuncaburç'un tarih ve kültürü festivalle tanıtılıyor.7687
  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Mersin'in Silifke ilçesinde bu yıl 3. düzenlenen Kültür Turizm ve Üzüm Festivali başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beldenin tarihi turistik yerlerini tanıtmak ve geçmiş kültürleri geleceğe aktarmak amacıyla yapılan festivale gelenlere bölgenin tarihi yerleri gezdirildi.

Açılışını Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Gültekin Uysal ve Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu'nun birlikte yaptığı festivalde bölgeye ait yörük kültürünü tanıtan etkinlikler yapılıyor.

Festivalde sanatçılar Mustafa Kaya, Yıldız Çam ve Ali Altay sahne aldı. Festivalle ilgili bir konuşma yapan Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, bu beldedeki tarihin bir çok medeniyetlere ışık tuttuğunu söyledi.

Uzuncaburç'un Silifke yöresinin en zengin tarih kültürüne sahip beldelerden biri olduğuna değinen Beyoğlu, " Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan beldemizde bu tür etkinliklerin yapılmasında emeği geçen her kesi kutluyorum." dedi.

Uzuncaburç Belediye Başkanı İshak Yılmaz da, beldelerinin tanıtımını yapmak turizm ve kültürleri iç içe yaşatmak amacıyla bu tür etkinlijkler düzenlediklerini söyledi.

Belde halkı arasında kaynaşmayı sağlanmasının önemine değinen Yılmaz, "Amacımız tarihi ve kültürüyle bir cazibe merkezi olan Uzuncaburç' u yeteri kadar tanıtmaktır." diye konuştu.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Gültekin Uysal'ında katıldığı festivale, Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, belde belediye başkanları ile belde halkı ve çevre ilçelerden gelen davetliler katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious