Üzüntüsü tamamen duygusal

  • Giriş : 05.01.2007 / 00:00:00

Saddam Hüseyin'in idam edilmesine kimi üzüldü, kimi sevindi, kimi de zamanlaması yanlış olduğu için karşı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saddam Hüseyin, asılmasıyla sonuçlanan mahkeme sürecinde her zaman takım elbise ile yargıçların karşısına çıktı. Üzerinde 1996 yılından beri giydiği bir Türk markası olan “Cesur” vardı. Saddam idama giderken de tercihinden vazgeçmedi.

İdamdan önceki son sipariş 23 Eylül’de verildi. İstanbul Laleli’deki mağazadan 56 beden palto ve ceket, 54 beden pantolon, bir adet XL gömlek ve 45 numara ayakkabı istendi. Ve bu kıyafet Saddam’ın idamlığı oldu. Konuyla ilgili görüştüğümüz Cesur, “Saddam idam sırasında bile başını hiç eğmedi. Yani Cesur giydi, cesur gitti” dedi ve devam etti:

Saddam 2004 Temmuz’unda çıktığı ilk mahkemede markamızı giydikten sonra idam edilene kadar tanesi 500 dolardan 52 takım aldı. On yılda Saddam 10 milyon dolarlık tanıtımımızı yapmıştır. Arap ülkelerinde şu an gömlek ve takım elbise piyasasının yüzde 90’ını ele geçirmiş durumdayız. Kendisine 100 bin dolar mal sattıysam, 30 bin dolar kazanmışımdır, mekanı cennet, toprağı bol olsun.

SON SİPARİŞ 4 TAKIM

Saddam verdiği son siparişinde idam edilecek kardeşi ve arkadaşları için dört takım elbise söyledi. Tüm siparişleri 4 bin 770 dolar tuttu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious