V. Manisaspor'un kalecisi kadro dışı

V. Manisaspor'un kalecisi kadro dışı.6938
  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu düzenlediği basın toplantısında Teknik Direktör Ersun Yanal'ın istifasının kabul edildiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkanı Çubukçu, Ersun Yanal'ı ikna etmek için çaba harcadıklarını ancak ikna edemediklerini belirterek, "Ersun Yanal gibi bir hocayı kaybettiğimiz için üzgünüz" dedi.

Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu ve yönetim Kurulu üyeleri önceki gün akşam istifa edeceğini kendilerine bildiren Ersun Yanal ile bir toplantı yaptı. Gece boyu Ersun Yanal'ı ikna etmeye çalışan başkan Çubukçu ve yönetim kurulu üyeleri, başarılı olamadı. Basın toplantısı öncesi yönetimle bir toplantı yapan Ersun Yanal'ın sinirli bir şekilde toplantıdan ayrılması dikkat çekti.

Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu, bugün Ves Kafe'de düzenlediği basın toplantısında Ersun Yanal'ın istifasını kabul ettiklerini açıkladı. Ersun Yanal'ın istifasını kabul ettiklerini belirten Başkan Çubukçu, tazminatsız olarak sözleşmenin karşılıklı fesh edildiğini belirtti. Çubukçu, Ersun Yanal ile bir toplantı yaptıklarını, kendisinin toplantıda "Ben bu takıma bu saatten sonra faydalı olamayacağımı anladım, istifa etmek istiyorum" dediğini, yönetim kurulu olarak Ersun Yanal'ı ikna etmeye çalıştıklarını, ancak Yanal'ın ısrarla istifasının kabul edilmesini istediğini ve istifa dilekçesini yönetim kuruluna sunduğunu açıkladı. Başkan Haluk Çubukçu, "Sayın hocamızın kararına ve düşüncelerine saygı duyuyuruz. İstemeyerek ve çok üzülerek, istifasını kabul etmek zorunda kaldık. Bu saat itibariyle sayın hocamızla ve ekibiyle yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Vestel Manisaspor çok değerli bir insanı kaybetti. Yanal, Türkiye'de değil dünyada karakteriyle, kariyeriyle üst düzey teknik adamlardan biridir. Ügünüz. Kendisine ve ailesine bundan sonraki yaşamında başarı diliyoruz.'' dedi.

Başkan Çubukçu, yeni teknik direktör arayışları ile ilgili sorular üzerine, "Ersun Yanal'ı ikna edeceğimize o kadar inanmıştık ki bunu düşünmedik bile. Ersun Yanal çok kaliteli bir hoca, Türkiye'de ikinci bir Ersun Yanal yok. Karşılıklı anlaşarak, tazminat ödemeden kulubümüzden ayrılmış bulunuyor" dedi.

Çubukçu, tatil edilen Sakaryaspor maçında kırmızı kart gören ve hakemin kokartını yırtan kaleci Bülent'in ''affedilmemek üzere'' sezon sonuna kadar kadro dışı bırakıldığını, sezon sonunda da sözleşmesinin gözden geçirileceğini, kaleci antrenörü Metin Bayındır'ın sözleşmesinin de koşulsuz feshedildiğini belirtti. Tatil edilen Sakaryaspor maçında hakem Cüneyt Çakır'a vurduğu belirtilen kaleci antrenörü Metin Bayındır'ın dün akşam istifasını teknik direktör Ersun Yanal'a verdiği, Yanal'ın da daha sonra yönetime istifasını sunduğu kaydedildi. Haluk Çubukçu, dün tatil edilen maçtan sonra Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a henüz ulaşamadıklarını belirterek, ''Şu saat itibarıyla aradan 28 saat geçti. Geçmiş olsun dileğinde bulunan olmadı. Ben Futbol Federasyonu'nun kapısından içeri girmiş bir başkan değilim. Futbolun yeşil sahalarda oynandığını bilen bir başkanım. Bundan sonra yine yeşil sahalarda mücadelemiz sürecek. Eğer futbolda eşitlik, adalet varsa bu bize de uygulanmalı'' dedi. Sponsorluğun bırakılmasıyla ilgili tartışmalara da cevap veren Başkan Çubukçu, "Dün Onursal Başkanımız Sayın Ahmet Nazif Zorlu da açıklamıştı. Vestel Şirketler Grubu ancak fubolda terör, futbolda şiddet olursa, komplolar olursa sponsorluktan ayrılır. Çünkü hiçbir zaman kavga içerisinde olmamıştır ve olmayacaktır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious