Vadi ile Tek Türkiye arasındaki 8 fark

Vadi ile Tek Türkiye arasındaki 8 fark.14352
  • Giriş : 03.02.2009 / 08:24:00

İkisi de Türkiye'nin en çok izlenen dizilerinin başında geliyor. Tek Türkiye'nin yapımcısı iki bir benzerlik, sekiz de fark var diyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Kurtlar Vadisi' uzun süredir ortalarda yok. Ne zaman, hangi kanalda başlayacağı ise hâlâ belli değil. STV'nin iç yapımı olan 'Tek Türkiye' ise yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Bu arada, internetteki forum sitelerinde iki dizinin hayranları kıyasıya bir rekabet içinde. Vadi'nin fanları 'Tek Türkiye'nin, 'Kurtlar Vadisi'ne benzetilmeye çalışıldığını ileri sürüyor. “O dizi, Kurtlar'ın ekmeğini yiyor” iddiasında bile bulunuyorlar.

BUGÜN gazetesi magazin servisinden Şebnem Özuzcan, 'Tek Türkiye'nin yapımcısı Salih Asan'ı aradı, “Dizinizin, Kurtlar Vadisi'yle arasında hangi benzerlikler var?” diye sordu...

Asan, Şebnem'e aşağıdaki ilginç açıklamayı yaptı. “Kurtlar Vadisi'yle bizim aramızdaki tek benzerlik reyting'dir... Her iki dizi de çok izleniyor ve zirvede yer alıyor. Fark ise çok fazla”

İşte, 'Tek Türkiye'nin yapımcısına göre iki dizi arasındaki 8 önemli fark:

- doktor Tarık hayat kurtarıyor. Polat ise adam öldürüyor.
- Tek Türkiye, Türkiye'de yaşayan bütün insanların aynı toprak parçasında kardeşçe yaşamasını ilke edinilerek oluşturulan bir senaryonun üzerine konulmuş. Biz de ayrımcılık yok!
- Kurtlar'ın derin devlet ve mafya bağlantıları var, bizde yok.
- Polat Alemdar istihbaratçı... Oysa bizimki, sadece bir doktor.
- Polat belinde tabancasız dolaşmıyor. Bizim doktor uzunca bir süre eline silah almıyor. En sonunda devlete koruculuk sistemi için başvuruyor.
- Biz de illegal bir yapılanma yok, Kurtlar'da var.
- Doktor, teröristleri öldürmemek için elinden geleni yapıyor. Onları ikna etmeye, canlı yakalamaya çalışıyor. Kurtlar Vadisi'nde kan gövdeyi götürüyor.
- En önemlisi doktor Tarık, Kurtlar'da olmayan bir şeyi gerçekleştiriyor, 'Toplum Mühendisliği' yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*