'Vahşete ortak olmayalım'

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şandır: "Lübnan'a asker göndermek, Türkiye'yi vahşete ortak edecektir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, AK Parti iktidarının ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Lübnan ve Irak'ta yaşanan vahşetten sorumlu olduğunu öne sürerek, Lübnan'a asker gönderme kararının, yaşanan vahşete Türkiye'yi ortak etme anlamına geleceğini söyledi.
Yazılı bir açıklama yapan Mehmet Şandır, AK Parti iktidarının dostları ve stratejik ortakları olan ABD ve İsrail'in, Büyük Ortadoğu Projesi'ni gerçekleştirmek için bölgeyi yangın yerine çevirdiğini ifade etti. Lübnan, Irak ve Filistin'in yok edilmeye çalışıldığını savunan Şandır, binlerce masum insanın, kadın, çocuk ve yaşlının, savaşla hiçbir ilgileri olmamasına karşın katledildiğini, yerlerinden yurtlarından edildiğini dile getirdi.

''Yeni Ortadoğu'' adı altında Türkiye'nin bir çok ilini Kürdistan içinde gösteren haritalar yayınlandığını hatırlatan Şardır, AK Parti hükümetinin bu haritalara sessiz kaldığını kaydetti. Mehmet Şandır, söz konusu haritada gösterilen Ortadoğu'yu gerçekleştirmek için, Irak'ın kuzeyinden, Kandil Dağı'ndan beslenen bölücü terör örgütünün, Türkiye'ye saldırdığını, halkı katlettiğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ''Soruyorum Sayın Başbakan, bu yaşananlara karşı tavrınız ne, hangi taraftansınız? Tüm bu vahşete Büyük Ortadoğu Projesi'nin eşbaşkanı olarak mı bakıyorsunuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı olarak mı bakıyorsunuz? Türk Silahlı Kuvvetlerini, Mehmetçiği, Kandil Dağı'ndan önce Lübnan'a İsrail'i korumak için gönderecek misiniz? Kerkük'te Türkmen katliamı yaşanıyor, sizin dostlarınızın korumasında Barzani, Kerkük'ü Kürtleştiriyor. Bunu durdurmadan Hizbullah'ı silahsızlandırmak için Lübnan'a asker gönderecek misiniz? Lübnan'a asker göndermek, ABD ile İran arasındaki savaşa doğrudan katılmak olacaktır. Bunu göze alabilecek misiniz? Hangi bedel karşılığında böyle bir görev üstleniyorsunuz? Bunun hesabını tarih önünde veremezsiniz. Sizi dikkatli olmaya ve Türk Milletini temsil ettiğinizi unutmamaya davet ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious