Vahşeti ’cep’e kaydettiler

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Malatya’da vahşi infazı cep telefonuna kaydettiler

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya’da vahşi infazı yapan Emre Günaydın’ın isteği üzerine, zanlılardan biri olayı saniye saniye cep telefonuna kaydetti..

Malatya’da Zirve Yayınevi’ne düzenlenen kanlı baskın sırasında zanlılardan birinin, üç kişinin boğazları kesilerek öldürülmesi olayını cep telefonuna kaydettiği ortaya çıktı. Zanlıların cep telefonu kayıtlarını inceleyen polis, görüntüler karşısında dehşete düştü. Emre Günaydın ve Cuma Özdemir içeri girdikten sonra diğer arkadaşlarını da içeriye aldılar ve kurusıkı tabancayla çalışanları etkisiz hale getirerek, boğazlarını kestiler. Zanlılardan biri bu olayları saniye saniye cep telefonuna kaydetti. Zanlıların cep telefonlarını incelemeye alan polis, gördüğü görüntüler karşısında dehşete düştü.

"EMRE İSTEDİ ÇEKTİM"
Polisin, "Olay anını neden kameraya çektin" diye sorması üzerine zanlının "Emre istediği için çektim" dediği öğrenildi. Polis yayınevinin kapısında bulunan kamera görüntülerini de incelemeye aldı. Doç. Dr. Psikiyatr Armağan Samancı, son yıllarda savaşların etkisiyle, kızgınlıkların, nefret ve kinin daha yoğun olduğu bir döneme girildiğini belirterek şöyle konuştu: "Geçmişte savaş ve vahşetler ya duyulur ya da kalitesi çok iyi olmayan siyah beyaz fotoğraflarla izlenirdi. Şimdi ise neredeyse vahşetlerin naklen yayını yapılıyor. Irak’ta ve terörist eylemlerdeki öldürme örneklerini görüyoruz. Doğal olarak bir grup insan da ’copycat’ denilen bu tür davranışları kopya etme tutumunu oluşturabiliyor. Bu olayda da kızgınlığı ve agresif bir davranışı kontrol edememenin, medyada izlenen bu vahşet dolu sahnelerin tekrarlanması vardır. Bu durum, gençler üzerinde ne kadar kötü etkisinin olduğunun bir göstergesidir."

GECEYARISI TATBİKAT

Zanlılardan 4’üne gece saat 00.45 sıralarında olay yerinde tatbikat yaptırıldı. Olayın meydana geldiği Ağababa İşhanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri altında zanlılar iki ayrı zırhlı araçla kar maskeli özel tim polisleri eşliğinde işhanına getirildi. Zanlılar tek tek iş hanına alınarak cinayetlerin gerçekleştiği yayınevinin olduğu kata çıkartıldı. Tatbikata sadece hastanede tedavi gören Emre Günaydın alınmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious