Vahşeti soğukkanlılıkla anlattılar

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Esenler'de baba, anne ve kızını öldürmek suçundan gözaltına alının Zeki Dağlı’nın iki tecavüz ve bir cinayetten sabıkası olduğu öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dağlı’nın en son 1999 yılında tecavüzden girdiği cezaevinden aftan yararalanarak çıktığı belirtildi.
Esenler Havaalanı Mahallesi’nde Şükrü Seyhan eşi Bakiye ve kızı Meryem’in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan zanlı Zeki Dağlı'nın, sorgu ve işlemleri sürüyor. Dağlı'nın emniyetteki ifadesinde şu itiraflarda bulunduğu öne sürüldü:
“Ben, arkadaşım Arif Çevik ve Şükrü Seyhan içki içiyorduk. Benim, Şükrü Seyhan'ın kızı hakkında biraz konuşmam üzerine tartıştık. Çıkan kavga sonunda Arif’le beraber onu bıçaklayarak öldürdük. Ardından da cesedini bodrum katına sakladık. Daha sonra evine giderek eşi ve kızını da öldürdüm" Polis, zanlının ifadesi üzerine arkadaşı Arif Çevik'i de gözaltına aldı. Çevik'in suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.
Bu arada, katil zanlısı Dağlı’nın suç dosyasının kabarık olduğu belirtildi. Dağlı'nın, 1981 yılında Sinop’ta 11 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz etmek ve bir adamı öldürmekten tutuklandığı kaydedildi. İddiaya göre, zanlı cezaevinden çıktıktan sonra yerleştiği İstanbul’da 1999 yılında yine bir tecavüz olayı suçundan cezaevine girdiği, ancak aftan yararlanarak çıktığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious