Vahşetin küçük tanığı

  • Giriş : 16.10.2006 / 00:00:00

SAMSUN'da, nikahsız olarak birlikte yaşadığı eşini 7 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 32 yaşındaki Hüseyin Yavuz, hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Yavuz, “Hiçbirşey hatırlamıyorum'' dedi. S.Y. ise duruşmada babasını göstererek, “O, önce bardakları ve tabakları kırdı. Sonra annemi camların üzerine yatırıp dövdü. Başını duvara vurdu. Daha sonra da bıçakladı'' diye konuştu.

Hüseyin Yavuz ile Sabiha Olgun 8 yıl önce evlediler, bir yıl sonra da çocukları S. dünyaya geldi. Çift, aralarında şiddetli geçimsizlik yaşanmaya başlanınca 2004 yılında boşandı. İşsiz olan Hüseyin Yavuz daha sonra baba evine dönen Sabiha Olgun'u Karşıyaka Mahallesi'ndeki evine dönmeye ikna etti. Barışan çift nikahsız olarak birlikte yaşamaya devam ederken, bir süre sonra maddi sıkıntılar nedeniyle aralarında tekrar tartışmalar yaşanmaya başladı.

‘Esrar içmek’ ve ‘adam yaralamak’ suçlarından sabıkası bulunan Hüseyin Yavuz, geçen Haziran ayında, iddiaya göre alkollü olarak geceyarısı geldiği evde, 7 yaşındaki oğlu S.Y.'nin gözü önünde boşandığı ancak birlikte yaşamaya devam ettiği Sabiha Olgun'u işkence yaparak öldürdü. Daha sonra da ağlayan oğlunu kucağına alarak uyudu. Küçük çocuğun sabah kalkıp annesinin öldüğünü farketmesi üzerine ortaya çıkan olay sonucu, Hüseyin Yavuz eve gelen polislerden kaçmaya çalışırken yakalandı.

‘HATIRLAMIYORUM’

Tutuklu yargılanan Yavuz, bugün Samsun 1'inci Ağır ceza Mahkemesi'nde ‘eziyet ederek cinayet işlemek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmada olayı hatırlamadığını söyleyen Hüseyin Yavuz, “Ben o gece eşimle sadece tartıştım. Sonra yattım. Sabah kalktığımda evin içi cam kırıklarıyla doluydu. Etraf kan olmuştu. Eşimi başkaları öldürdü. Ben yapmış olsam eski sabıkalıyım, kaçardım veya oğlumun gözü önünde yapmazdım. Benim düşmanım çoktur. Mutlaka başkaları yapmıştır'' dedi. Duruşmaya katılan Sabiha Olgun’un babası Necmettin Olgun ise, “8 yıl önce kızım ile evlendiler. Ancak 6 yıl sonra boşandılar. Sonra bu adam, oğlunun üzerine baskı kurarak kızımla yeniden barıştı. 1.5 yıl ayrı kaldılar. Ancak, kızım da oğlu babasız büyümesin diye olaydan 6 ay önce sanıkla yeniden birleşti. Bu adam kızımı her gün dövüyordu. Sonunda onu öldürdü. Kendisinden şikayetçiyim'' diye konuştu.

‘O YAPTI’

Duruşmaya katılan ve olayın tek görgü tanığı olan ilköğretim 2'nci sınıf öğrencisi S.Y. ise babası Hüseyin Yavuz'un, annesi Sabiha Olgun'u nasıl öldürdüğü anlattı. S.Y., şöyle konuştu:

“O akşam annemle birlikte yemek yiyip yattıktan sonra babam gelmiş. Annemle kavga ettikleri için çıkan gürültüye ben de uyandım. Ağlayarak yanlarına gittim. Bana ‘Sen odana git. Biz kavga etmiyoruz’ diyerek beni gönderdi. Ama odamın kapısı açık olduğu için her şeyi gördüm. Bir süre sonra bu adam (eliyle babasını gösterek), anneme yumrukla vurmaya başladı. Sonra mutfakta bulunan bardak ve tabakları yere atıp kırdı ve annemi caların üzerine yatırarak dövdü. Başını duvarlara vuruyordu. Her yer kan olmuştu. Annem ‘Yapma’ diye bağrıyordu. Sonra da annemi bıçakladı. Annemi alıp yataklarına yatırdı. Sonra benim yanıma geldi. Annemi sorduğumda ‘Sigara içiyor’ dedi. Bana sarıldı ve birlikte uyuduk. Sabah kalkınca, annemin yanına gittim. ‘Anne kalk’ dedim ama kalkmadı. Ben de gidip dedeme haber verdim.'' Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Hüseyin Yavuz'un akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılması için duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious