Vahşi cinayete en ağır ceza

Vahşi cinayete en ağır ceza.7886
  • Giriş : 14.02.2009 / 22:21:00

Çöp atmak için evden çıkan Gizem Kılıç, oturduğu apartmanın çatı katında boğazı kesilmiş halde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sütlüce Mahallesi Bade Sokak'ta bulunan Dolu Kardeşler Apartmanı'nda 27 Temmuz 2008 tarihinde meydana gelen olayda, çöp atmak için evden çıkan Gizem Kılıç, oturduğu apartmanın çatı katında boğazı kesilmiş halde bulundu. Kılıç'ın vücudunda rastlanan sperm kalıntılarına göre 25 şüpheli üzerinde yapılan DNA testinin sonucuna göre polis, Çatalca'da bir alüminyum doğrama fabrikasında işçi olarak çalışan Ahsen Sarıgeçili'yi (22) gözaltına aldı. Zanlının evinde, cinayeti işlediği ekmek bıçağı ele geçirildi. Sarıgeçili, emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sarıkeçeli`nin hunharca işlediği cinayetin ardından ailesine başsağlığı dilediği de ortaya çıkmıştı.

15 BIÇAK DARBESİYLE VAHŞİCE ÖLDÜRÜLMÜŞ

Beyoğlu Cumhuriyet Savcısı İsmail Özmumcu tarafından hazırlanan iddianamede, Gizem Kılıç'ın 27 Temmuz günü saat

18.00 sıralarında evlerinin çatı katında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunduğu, Adli Tıp Kurumu'nda yapılan muayenesinde 15 kez bıçak saplamak suretiyle öldürüldükten sonra organ sokulmaksızın üzerine boşanılarak cinsel istismara uğradığı belirtildi. Gizem K. (Kılıç)'ın katili olduğu iddiasıyla tutuklanan Ahsen Sarıgeçili'nin cinayetin işlendiği apartmanda oturan halasının yanına haftada 3 kez kalmaya geldiğini ve yakalandığında da suçunu itiraf ettiğinin yer aldığı iddianamede, küçük kızın üzerinden alınan örneklerden çıkarılan DNA profilinin de zanlıya uyduğu ifade edildi. Sarıgeçili'nin evinde yapılan aramada suç aleti bıçağın bulunduğu belirtildi.

ÖLDÜRDÜKTEN SONRA İLİŞKİYE GİRMEK İSTEMİŞ

İddianamede ayrıca, Ahsen Sarıgeçili'nin "Gizem'e ilgi duyuyordum. Onunla sadece su konusunda bir kez konuştum. Gizem'i görmek için sık sık oturduğu apartmanda oturan

halama gidiyordum. Olay günü gizemi apartmanın önünde gördüm. Konuşarak içeriye girdik. 'Sana bir şey göstereceğim' diyerek çatıya çıkmaya ikna ettim. Amacım cinsel ilişkiye girmekti. Sevişme teklif ettim. Kabul etmedi. Bağırınca korkarak ağzını kapatıp bıçakladım. Kanlar içinde yere yığıldı. Öldükten sonra pantolonunu çıkartıp cinsel ilişkiye girmek istedim ama erken boşaldığım için gerçekleştiremedim. Pantolonunu giydirerek olay yerinden kaçtım" şeklinde ifade vererek suçunu kabul ettiği ifade edildi.

CİNSEL İSTİSMAR'DAN AYRICA CEZA İSTENDİ

Gizemin tırnak muayenesinde DNA profili çıktığının belirtildiği iddianamede Ahsen Sarıgeçili hakkında "Kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 15 yaşından küçük çocuğu "Cinsel istismar amacı ile kandırarak cinsel ilişki teklif etmek" suçundan ise 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*