Vahşi cinayetin sırrı çözüldü

Vahşi cinayetin sırrı çözüldü.4528
  • Giriş : 14.08.2008 / 16:42:00

Türkmenistanlı kadının katili, evli Türk sevgilisi çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TEKİRDAĞ'ın Saray İlçesi'nde geçen yıl piknik alanında boğazı kesilerek öldürülen kadın cesedinin sırrı 8 ay sonra çözüldü. Öldürülen kadının Türkmenistan uyruklu Gulalek Tokyageva olduğu ve Türkiye'de tanıştığı evli sevgilisi tarafından, birlikte yaşamak istediği için öldürüldüğü ortaya çıktı. Türkmen kadını ilişkiye girdikten sonra çıkan tartışmanın ardından başını taşla ezerek ve boğazını keserek öldürdüğünü itiraf eden katil zanlısı bir çocuk babası Haşim Ç. tutuklanarak cezaevine konuldu.

Olay, 29 Aralık 2007 tarihinde Saray İlçesi'ne bağlı Güngörmez Köyü Laladere piknik alanında meydana geldi. Pikniğe gelen vatandaşlar ağaçların altında boğazı kesilerek öldürülmüş bir kadın cesedi görünce Jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, üzerinde sadece bir fotoğrafı bulunan kadının kimliğini belirlemek için harekete geçti. Eldeki fotoğraftan yola çıkan ekipler, bölgedeki güvenlik kameraları ile çevredeki otellerin kayıtlarını tek tek inceledi. Yapılan incelemeler ve Emniyet Genel Müdürlüğü ve İnterpol ile yapılan yazışmalar sonrası, cesedin 30 Mayıs 2006 tarihinde Atatürk Havalimanı`ndan Türkiye'ye giriş yapan Türkmenistan uyruklu 45 yaşındaki Gulalek Tokyageva'ya ait olduğu belirledi. Bu bilgiler doğrultusunda çalışmalarını hızlandıran ekipler Gulalek Tokyageva'nın Türkiye'de bağlantılı olduğu kişileri araştırdı ve Saray`a bağlı Büyükyoncalı Beldesi'nde yaşayan market işletmecisi 34 yaşındaki Haşim Ç. ile ilişkisinin olduğunu saptadı. Ekipler önceki gün Haşim Ç.'yi gözaltına aldı.

BİRLİKTE YAŞAMAK İSTEYİNCE ÖLDÜRMÜŞ

İlçe Jandarma Komutanlığı'nda ifade veren Haşim Ç. suçunu itiraf ederek cinayeti nasıl işlediğini anlattı. Gulalek Tokyageva ile İstanbul'da tanıştıklarını belirten Haşim Ç. şunları söyledi:

"Gulalek Tokyageva ile bir süre arkadaşlık yaptık. Daha sonra Büyükyoncalı'daki marketime gelerek kalacak yerinin olmadığını ve benimle yaşamak istediğini söyledi. Ben de kendisine para vererek, evli olduğumu ve buradan gitmesini istedim. Gitmek istemediğini söyleyince marketi kapatarak arabayla önce Kıyıköy tarafına gittik ve burada bir süre kaldıktan sonra olayın olduğu Laledere piknik alanına geçtik. Burada kendisi ile ilişkiye girdikten sonra aramızda tekrar birlikte yaşamak konusu açıldı. Bunun üzerine çıkan tartışma sonrası sinirlerime hakim olamadım ve önce başına taşla vurdum. Daha sonra karşısına geçerek birkaç sigara içtim. Öldüğünden emin olmak için de bu kez bıçakla boğazını keserek olay yerinden uzaklaştım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*