Vahşi cinayette ikinci kilit isim

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Vahşi cinayette ikinci kilit ismin gözaltındaki Salih Gürler olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3 kişiyi eylem için ayarlayan ve olaydan sonra pantolonunda kan izi bulunan tek kişinin de Salih Gürler olduğu açıklandı. Ankara'da ise Hristiyanlıkla ilgili yayın yapan 3 matbaa, bir yayınevi ve bir radyo çevresinde güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik güçleri, binalara giren çıkan şüphelileri incelemeye alarak uzaktan kontrol ediliyor. Şüpheli görülen kişilerin kimlikleriyle ilgili araştırma yapılıyor.Samanyoluhaber.com

ZANLILAR SORULARI CEVAPSIZ BIRAKTI

Malatya'da üç kişinin öldürülmesinden sonra gözaltına alınan 4 zanlı ile sonradan gözaltına alınan 5 kişi, 2 grup halinde Beydağı Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Giriş ve çıkışta soruları cevapsız bırakan zanlılar yüzlerini kazaklarıyla örtmeye çalıştı.

''GÖZALTINA ALINAN KADIN, GÜNAYDIN'IN KIZ ARKADAŞI''

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, cinayetlerle ilgili olarak gözaltına alınan kişi sayısının 12'ye ulaştığını söyledi.

Halil İbrahim Daşöz, Valilik önünde yaptığı basın açıklamasında, olayla ilgili İstanbul'da bir kişinin, Malatya'da da polisin aradığı bir kadının gözaltına alındığını söyledi.

Daşöz, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Gözaltında polis memurunun olup olmadığının sorulması üzerine Daşöz, ''Gözaltında polis memuru yok. Gözaltına alınan kadın da zanlılardan birinin kız arkadaşı. Bu sabah İstanbul'dan getirilen bir kişi ve olayla ilgili olarak emniyet birimlerince aranmakta olan bir kadının da yakalanmasıyla 10 olan gözaltı sayısı 12'ye çıkmıştır. Yakalanan kadının olaya karışan bir kişinin kız arkadaşı olduğu bilinmektedir'' dedi.

Zanlıların olaydan önce kuru sıkı tabancayla atış talimi yaptıkları, bu nedenle gözaltına alındıkları ve daha sonra serbest bırakıldıkları yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Daşöz, şöyle konuştu:

''Bu haberlerin aslı şöyledir. Gelen ihbar üzerine polis birimlerimiz Battalgazi Kavşağı'nda bir araçta üç kişiyle karşılaşmıştır. Kişilerde kuru sıkı silah olduğu görülmüş, Kabahatler Kanunu'na göre 58 YTL para cezası verilmiş ve alınan ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştır. Bütün birimlerimiz 24 saat esasına göre hareket etmektedir.''

Gözaltındaki kişilerle ilgili olarak aranan kimse bulunmadığını belirten Vali Daşöz, ''Gittiği nokta ne olursa olsun soruşturmaya devam edilecektir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious