Vaillant, kalite ile büyüyecek

Vaillant, kalite ile büyüyecek.33541
  • Giriş : 14.04.2006 / 00:00:00

Isıtma ve doğalgaz sistemleri teknolojisinde Avrupa'da yüzde 27, Doğu Avrupa'da yüzde 30, dünya genelinde de yüzde 21 oranında pazar payına sahip olan Vaillant, yurt içi piyasada da büyümek istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dünya pazarındaki üstünlüğünü yurt içinde de sürdürmek amacıyla bir yandan doğalgaz kullanılan illerde yetkili bayilerin eğitim ve servis ağını tamamlayan Vaillant, bir yandan da son teknoloji ile üretilmiş ürünlerini tanıtıyor. Bu amaçla, Büyük Samsun Oteli'nde düzenlenen toplantıda Vaillant Genel Müdür Yardımcısı Levent Taşkın, sektör temsilcilerine ve vatandaşlara yeni ürünlerini tanıttı.

131 yıldır konutlara yönelik ısıtma ve doğalgaz sistemleri üreten, sektörde ilk termosifonu, ilk şofbeni ve ilk kombi cihazını icat eden firma olarak tanıtan Vaillant, 8 bin 500 çalışanı ile yılda 165 milyon kombi cihazı üreterek 2.1 milyar dolarlık ciroya sahip. Türkiye'de 1997 yılından beri faaliyet gösteren firma, yurt içinde 109 bin adetlik satışını artırmak istiyor. Müşteri odaklı bir satış sistemini benimseyen firma, kaliteyi ve garantiyi esas alıyor. Bunun için piyasadaki diğer firmalardan daha pahalı ancak uzun ömürlü ürün sattıklarını söyleyen Vaillant Genel Müdür Yardımcısı Levent Taşkın, ana hedeflerinin müşteri memnuniyeti olduğunu kaydetti.

Taşkın, "Vaillant Grubu olarak, memnun müşterilerden oluşan büyük bir pazar ağımız var. Sektörde ilk üçte olmak yerine müşteri memnuniyetine sahip olmayı yeğeliyoruz. Bu kadar fiyat farkına rağmen müşterinin memnun olması bizi daha çok mutlu ediyor. Kalite, firmamızın temel politikası. Müşteri zaman içinde bizi anlıyor. İlk seneler herkes çok satıyor. Ama onlarda yaşanan müşteri memnuniyetsizliği, bize olumlu etki yapıyor ve insanlar bize geliyor. Onun için uzun vadeli bir yatırım yapıyoruz" diye konuştu.

Taşkın, Türkiye'nin, bugün İngiltere ve İtalya'dan sonra en büyük üçüncü pazar olmaya aday bir ülke olduğunu kaydetti. Taşkın, bu yönde yatırım yaptıklarını ifad ederek, amaçlarının, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti ile büyüyen pazarda sürekli büyümek olduğunu vurguladı. Taşkın, onun için iyi bir organizasyon ve alt yapıya önem verdiklerini belirtti.

Taşkın, 2 yıldır yapılan çalışmada, yakıt hücre teknolojisiyle çalışan, elektrik enerjisini kendisi üreten aynı zamanda da ısıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan yakıt hücre teknolojili kombi ve zeolit ısı pompası adı altında özel bir alüminyum oksit silisim oksit karışım malzemeden ısıtma ve sıcak su elde eden iki yeni buluşa imza attıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious