Vakıf Gureba'da skandal iddia

Vakıf Gureba'da skandal iddia.13446
  • Giriş : 19.04.2008 / 10:36:00
  • Güncelleme : 19.04.2008 / 10:32:33

Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, felçli bir kadının hastaneye yatırılmadığı yönündeki iddiaya ilişkin, ''aksaklığın giderildiğini ve hastanın gerekli tedavisine başlandığını'' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turan Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Müzeyyen Boztaş (52) adlı felçli hastanın, dün saat 15.30 sıralarında hastanenin acil polikliniğine başvurduğunu ve vücudundaki, yatmaya bağlı yaralar nedeniyle tahlil ve incelemeleri yapıldıktan sonra plastik cerrahi servisine yönlendirildiğini anlattı.
Buradaki asistanın, hastanın acil bir durumu olmadığını değerlendirerek, uzman bulunmadığı gerekçesiyle 1 gün sonraya randevu vermesi üzerine hastanın, yakınları tarafından sedyeyle hastane dışına çıkarıldığını ifade eden Aslan, bu sırada hasta yakınları ile güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşanmış olabileceğini kaydetti.

Durumu öğrenince, Beylikdüzü'nde oturdukları için ulaşım zorluğu çekeceklerini düşünerek hastanın yatırılmamasına tepki gösteren hasta yakınlarıyla görüştüğünü dile getiren Aslan, daha sonra hastanın servise alındığını bildirdi.

Aslan, olayın, asistanın hasta ve yakınlarının psikolojisini gözönüne almamasından kaynaklandığını ifade ederek, '''Asistan arkadaşımızın, hasta ve yakınlarının psikolojisine uygun davranışı sağlayamamasından ve 1 gün sonraya randevu vermek yerine hemen servise almamasından kaynaklanan aksaklığı giderdik. Hastanın gerekli tedavisine başlanmıştır'' diye konuştu.

Gazetecilerin, ''Haberin yayınlandığı saatte hasta hastanede miydi?'' biçimindeki sorusu üzerine de Aslan, Müzeyyen Boztaş'ın o sırada hastanede tedavi altında olduğunu söyledi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın hastaya yardımcı olmak istediğini medyadan öğrendiğini belirten Aslan, şöyle devam etti:

''Hasta yakınını aradım. 'Hastaneden bir şikayetiniz, bir memnuniyetsizliğiniz var mı? Sayın Genelkurmay Başkanımız kol kanat germek istiyor. Buna ihtiyaç duyuyor musunuz?' diye sordum. 'Hayır, biz memnunuz. Tedavimizin yapıldığına inanıyoruz' dediler. Biz, her hastaya gösterdiğimiz müşfik, kol kanat gerici tavrımızı bu hastamız için de sürdüreceğiz.''

Aslan, ''Genelkurmay'dan, hastanın GATA'ya sevkine ilişkin bir talep olup olmadığı'' yönündeki soruyu da ''Bana ve hastaneye herhangi bir talep ulaşmadı'' yanıtını verdi.

Öte yandan Müzeyyen Boztaş'ın yakınları da acil polikliniğinden yönlendirildikleri plastik cerrahi servisindeki asistanın, uzman doktor bulunmadığı gerekçesiyle 1 gün sonraya randevu vererek kendilerini hastaneye kabul etmediğini, hastane önünde güvenlik görevlileriyle tartışma yaşadıklarını ve başhekimin gelmesinin ardından sorunun ortadan kalktığını anlattılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious