Vakit, Özkök'e 'kazıklarını' söktürdü

Vakit, Özkök'e 'kazıklarını' söktürdü.13138
  • Giriş : 02.07.2009 / 16:43:00

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Muğla Akbük'teki kaçak yalısının önünde denize terkedilmiş halde bulunan kaçak iskelesinin kazıklarını, Vakit'in haberi üzerine söktürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Muğla'nın muhteşem manzaralı Akbük Koyu'ndaki kaçak yalısının önünde terkettiği iskelesine ait kazıklarını, denizden söktürdü. Muğla'da bulunan Akbük Koyu'nda, 1. Derece Doğal Sit Alanı'ndaki yağhane ruhsatı olan bir binayı alarak usûlsüz şekilde konuta çeviren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün, bununla da yetinmeyerek, yalısının hemen önüne kaçak olarak iskele yaptığını, 18 Mayıs 2008'de duyurmuştuk. Özkök, evi ise eşi Tansu Özkök'ün üzerine yaptırmış; kaçak yalısının önüne 25 bin YTL'ye bir de kaçak iskele inşaa ettirmişti.

"Mabedim" diye bahsetmişti

Özkök, bir köşe yazısında 'mabedim' diye bahsettiği iskelesini, Valilik İl Özel İdare ekiplerinin haberlerimiz ardından tutanak tutması üzerine, ceza yememek için yıktırdı. Özkök, kendi tuttuğu adamlara kaçak iskelenin denizin içindeki kazıklar hariç tamamını söktürürken, Özkök'ün denizde bıraktığı kazıklar bir süre koyda kaldı. Vakit, geçtiğimiz günlerde kazıkların koyu kirlettiğini gündeme getirmişti. Akbük Koyu'na hançer gibi saplanan kazıklar, görüntü kirliliğine sebep oluyordu. Ertuğrul Özkök, geçtiğimiz günlerde bu kazıkları denizden söktürdü. Denize saplı duran kazıklar, sahile yığıldı. Özkök'ün deniz ile tek bağlantısı, yalıdan denize inen birkaç basamaklı merdiven kaldı.

Yaklaşık 15 metre uzunluğunda olan iskele, bölgede bulunan tek 'kaçak yalı'nın çok önemli bir aksesuarıydı. Muğla Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü'nün, yağhaneden usûlsüz şekilde yalıya çevrilen yapının, aslına döndürülmesi için Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu'na bir başvuru yaptığı biliniyor. Başvuruda, Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'nun, Ertuğrul Özkök'ün yalısı ile ilgili aldığı izin kararını gözden geçirmesi isteniyordu. Ertuğrul Özkök'ün Akbük'teki kaçak yalısının iskelesi, Vakit'in haberleri üzerine yıkılmıştı.

VAKİT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*