Vakit Ankara Temsilcisi Arseven ifade verdi

Vakit Ankara Temsilcisi Arseven ifade verdi.17819
  • Giriş : 11.06.2008 / 20:17:00

Vakit Gazetesi Ankara Temsilcisi Serdar Arseven, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın ''dinlenildiği'' iddiaları üzerine, ''verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme'' suçuyla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avukatı Hacı Ali Özhan ile Ankara Adalet Sarayına gelen Arseven'in ifadesi, Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Nadi Türkaslan tarafından alındı.

Arseven, Adalet Sarayından ayrılırken AA'ya yaptığı açıklamada, daha önce açıklanan ''Türk Telekom ve Turkcell'den alınan belgelerin Anadolu'da Vakit Gazetesinin haklılığını ortaya koyduğunu'' söyleyerek, şunları kaydetti:

''Kamuoyu da bunu tamamen gördü. Sayın Savcı, haberin ne şekilde hazırlandığı konusunda bilgime başvurdu. Kendisine, CHP Genel Merkezi'ne giden Sayın Vali Ali Serindağ ile yaptığım telefon görüşmesinden bahsettim. Görüşmenin ayrıntılarından bahsettim. CHP Genel Merkezi'nde bir valinin bu tür şeyler konuşmasının, bir haber olarak Vakit'in ilgisini çektiğinden bahsettim.''

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın ''dinlenildiği'' iddiaları üzerine, Anadolu'da Vakit Gazetesi sahibi Nuri Aykon, Ankara Temsilcisi Serdar Arseven ve muhabir Aslan Değirmenci hakkında Türk Ceza Kanununun 136. maddesinde düzenlenen ''verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme'' suçu kapsamında soruşturma başlatılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious