Vakit Gazetesi’nden tehdit iddiası

Vakit Gazetesi’nden tehdit iddiası.11798
  • Giriş : 14.11.2008 / 18:23:00

Bir grup dindar kadının Hüseyin Üzmez ile ilgili başlattığı imza kampanyası, Vakit gazetesi ile sürtüşmeye döndü. İmza kampanyası başlatan kadınlar, Vakit'in kendilerini tehdit ettiğini öne sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz günlerde bir grup dindar kadının, Hüseyin Üzmez'le ilgili açıklamalarına tepki ile başlattığı imza kampanyası, imzacı kadınlarla Vakit arasında sürtüşme ortamına dönüştü.

Bir grup dindar kadının kaleme aldığı ve her görüşten insanın destek verdiği bildiri üzerine başlayan tartışmada önce aralarında Yıldız Ramazanoğlu, Mualla Kavuncu, Ayla Kerimoğlu gibi kadınların Doğan Grubu'ndan para aldığı iddiasını gündeme getiren Vakit Gazetesi, kamuoyundaki tepkiler üzerine iddiaların yayınlandığı habervaktim.com sitesiyle bir ilişiğinin olmadığını açıkladı. Bugün ise Ankara Haber Müdürü Serdar Arseven köşesinde yeni bir iddiaları farklı bir boyuta taşıdı.

Serdar Arseven, dindar kadınların kaleme aldığı ancak her kesimden insanın imzasıyla desteklenen bildiride yer alan bazı imzacıların 'eşcinsel' olduğunu iddia ederek, metni imzaya açan kadınları 'Lut kavmiyle birlikte olma'kla suçladı. Arseven, imzacı kadınların isimlerini deşifre etmeleri için bugün 17,00'ye kadar süre verdiğini ve açıklanmaması halinde kendisinin ifşa edeceğini söyledi.

Bir grup kadının başlattığı imza kampanyasına, Prof. Dr Yasin Aktay, Baskın Oran, Ferhat Kentel, Ömer Faruk Gergerlioğlu gibi kamuoyunun yakından tanıdığı farklı düşünce ve görüşte pek çok isim de destek vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*