Vakit Hüseyin Üzmez için komplo dedi

Vakit Hüseyin Üzmez için komplo dedi.14153
  • Giriş : 27.04.2008 / 16:39:00

Vakit gazetesi Hüseyin Üzmez'in bir komploya kurban gittiğini yazdı... İşte Vakit'in haberi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

14 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddiasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak hapse konulan yazar Hüseyin Üzmez ile ilgili haberi, yazı yazdığı Vakit gazetesi böyle gördü...

"Hüseyin Üzmez'e çirkin komplo"

Gazetemizin 78 yaşındaki yazarı Hüseyin Üzmez, maruz kaldığı çirkin komplo sonucu dün tutuklandı.

Ailece görüşüp yardım ettiği bir ailenin kızının kandırılarak yazarımız aleyhine iftira ettirilmesi sonucu gözaltına alınan Üzmez, daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gazetemizin 78 yaşındaki yazarı Hüseyin Üzmez, maruz kaldığı çirkin komplo sonucu dün tutuklandı. Ailece görüşüp yardım ettiği bir ailenin kızının kandırılarak yazarımız aleyhine iftira ettirilmesi sonucu gözaltına alınan Üzmez, daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Söz konusu kızın ailesinin, Üzmez aleyhine herhangi bir beyanda veya şikâyette bulunmadığı öğrenilirken, yazarımızın akrabaları da, çirkin bir komplo ile karşı karşıya kalındığını belirttiler. Kartel medyasının,evli ve iki çocuk babası olan Üzmez'in gözaltına alınma haberini hiçbir araştırma yapmadan sitelerine taşıması dikkat çekerken, sorumlu gazetecilikten ziyade sırf gazetemize ve mütedeyyin insanlara çamur atma çabasıyla hareket etmeleri tepkiyle karşılandı. Hüseyin Üzmez'in eşi Ayşe Üzmez de söz konusu iddiaları yalanlayarak, kandırılan kızın annesi L.Ç.'nin, Hüseyin Bey'e'ağabey' diye hitap ettiğini, Hüseyin Bey'in bu aileye büyük yardımlarda bulunduğunu ve çirkin bir komploya maruz kaldıklarını söyledi. Üzmez, tutuklama kararından sonra cezaevine götürülürken, 'Bu büyük bir komplodur' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious