Vakit: Kaçma Paşa cevap ver!

Vakit: Kaçma Paşa cevap ver!.16463
  • Giriş : 22.11.2008 / 14:06:00
  • Güncelleme : 22.11.2008 / 14:10:39

Vakit: Genelkurmayın cevapsız bıraktığı sorunun arkasında kalacağını bugün sürmanşetten ilan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bilgilendirme toplantısında “Askeri helikopterle piknik” haberinin sorulması karşısında bocalayan Genelkurmay yetkilisi, çareyi kaçmakta buldu.

Basının bilgilendirme toplantısı düzenleyen Genelkurmaya Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Olay TV temsilcisi Mehmet Çatakçı'nın “Askeri helikopterle piknik” haberimizle ilgili sorusu üzerine, “Bize, amacı belli olan yayın organlarının yayınlarına dayalı soru sormayın” diyerek skandal olayla ilgili cevap vermekten kaçtı.

Toplantı sonrası Gürak'ın yanına giden Olay TV temsilcisi, “Ben 27 yıllık gazeteciyim. Bir soru sordum, o olay Vakit gazetesinde yayınladıktan sonra diğer bazı gazeteler tarafından da haber olarak kullanıldı. O gazetelerin muhabirleri de burada. Soruma cevap vermeyi neden uygun görmediniz” dedi. Gürak, bunun üzerine, “Cenazeye yetişmem lazım” karşılığını vererek, oradan uzaklaştı.

ORGENERAL OLUNCA TORPİL Mİ YAPILIYOR?

Emekli Albay Durmuş Türemen, Genelkurmay'ın bu tavrına tepki göstererek, “Basın kuruluşlarının amacı vatandaşları bilgilendirmektir. Medya kuruluşlarını haberlerine göre yandaş ya da karşı gibi kategorilere ayırarak usulsüzlüklerinizi örtemezsiniz ve bu yaklaşımınız sizi yanlışlara götürür. Orgeneralin ordunun helikopterini kendi özel işi için kullanması görevi suiistimaldir. Nitekim bir Binbaşının ordunun denizaltısına sivil bir arkadaşını alması suç sayılmıştır. Orgeneralin helikopterle pikniğe gitmesi daha büyük bir suçtur. Orgeneral de olsa askeri araçları kendi işlerinde kullanamaz. Milletin malını özel işlerinde kullanan ister er, ister onbaşı, isterse de orgeneral olsun fark etmez. Yapılan görevi kötüye kullanmaktır, cezalandırılmalıdır” dedi.

GENELKURMAY DEMOGOJİYİ BIRAKSIN

Eski Binbaşı Mustafa Hacımustafaoğulları da, “Kanunlar karşısında herkes eşittir. Hiçbir rütbe kanunları çiğneme hakkı vermez. Muharip amaçla kullanılan araçlar kesinlikle amacı dışında kullanılamaz. Uçuş manifestosunda o uçuşta yer alacakların isim listesi vardır. O uçuş manifestosunda Orgeneral'in yakınlarının isimleri var mıdır? Yetki suiistimalidir. Genelkurmay İletişim Dairesi, konuyla ilgili soru karşısında demagoji yapmıştır. Oysa yapılması gereken yanlışı düzeltmektir” diye konuştu.

Vakit

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*