VAKİT'e açılan dava, Bağcılar Adliyesi'nde görüldü

VAKİT'e açılan dava, Bağcılar Adliyesi'nde görüldü.6960
  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Anadolu'da Vakit Gazetesi aleyhine açılan dava, Bağcılar Adliyesi'nde görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anadolu'da Vakit Gazetesi sahibi Nuri Aykon ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Harun Aksoy hakkında, yayınlanan bir haber ve fotoğrafta Danıştay üyelerini terör örgütlerine hedef gösterdikleri iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması, Bağcılar Adliyesi'nde görüldü.

Bağcılar Cumhuriyet Savcılığı tarafından, "Yargı üyelerini terör örgütlerine hedef göstermek, adli makamları tahkir ve tezyif etmek, hakim ve savcılara hakaret" suçlamaları ile haklarında dava açılan Anadolu'da Vakit Gazetesi sahibi Nuri Aykon ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Harun Aksoy, Bağcılar Adliyesi'nde görülen duruşmaya katılmadı. Danıştay saldırısının ardından davaya müdahil olarak katılmak isteyen Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Özbilgin'in mirasçıları, Danıştay Genel Sekreteri Suna Türkoğlu ve Danıştay 4. Daire Başkanı Engin Kumru'nun dilekçeleri mahkemece kabul edildi.

Mahkeme başkanı Muhterem Bulut, duruşmaya katılmayan Anadolu'da Vakit Gazetesi sahibi Nuri Aykon ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Harun Aksoy'un bir dahaki duruşmaya polis zoruyla getirilmesine karar verdi. Ayrıca, sanık avukatı Ali Pacci'nin, Sumru Çörtoğlu ve Suna Türkoğlu'nun saldırıdan direkt olarak zarar görmediklerini öne sürerek müdahil olamayacakları yönündeki itirazını reddetti.

Duruşma ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious