Vakit'in bulmacasındaki şifre ne?

Vakit'in bulmacasındaki şifre ne?.10861
  • Giriş : 25.11.2007 / 14:59:00
  • Güncelleme : 25.11.2007 / 19:07:58

Vakit gazetesi bugünkü bulmacasında paşaların fotoğraflarına yer verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaptığı birçok haberle "tartışma konusu" olan ve en son Danıştay üyelerine yapılan saldırıda "hedef gösterdiği" iddia edilen Anadolu’da Vakit gazetesi, bugün yayınladığı sayısındaki bulmacayla dikkat çekti.
Bulmacada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’nun fotoğraflarına yer verdi. Gazetenin 14. sayfasında yer alan bulmacanın soruları yanıtlandığında şifre sözcük olarak "Siz Kral Değilsiniz" kelimesinin çıkması bulmacayı çözenleri şaşırttı.
Bulmacada, soldan sağa 2. soru olarak "Genelkurmay Başkanı" ve 4.soruda Kara Kuvvetleri Komutanı, 23. soruda "Emekli Tümgeneral" soruları soruldu. Soruların yanıtlanması için verilen fotoğraflarda ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ve emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’nun üniformalı fotoğraflarına yer verildi.
Gazetenin 14. sayfasında, Editör Fatih Uğurlu tarafından hazırlanan, aralarında "cahiliye döneminden putlar, ormanların en iri hayvanı, küfürde olan, gayrımeşru ilişki" gibi sorularında bulunduğu bulmacada 17 kelimelik şifre sözcükten "Siz Kral Değilsiniz" cümlesi çıktı. Gazete daha önce, Danıştay saldırganı Alparslan Aslan’ın "Danıştay saldırısını planlarken Danıştay 2. üyelerinin fotoğraflarını Anadolu’da Vakit gazetesinin manşetinde gördüm." açıklamasıyla gündeme gelerek, tartışma yaratmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious