Vakit'ten Aydın Doğan'a haciz

Vakit'ten Aydın Doğan'a haciz.14153
  • Giriş : 06.07.2009 / 18:37:00

Vakit gazetesi, kavgalı olduğu Aydın Doğan'ı icraya verdi. Doğan'ın Arnavutköy'deki lüks yalısına hacze gidilecek. İşte ayrıntılar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aydın Doğan'ın; gazetemiz ve yazarlarımız aleyhine açıp da kaybettiği dâvâların yargılama masraflarını ödememesi üzerine, hakkında icra takibi başlatıldı...

Gazetemizde, kendisiyle ilgili yayınlanan haber ve yazılar sebebi ile açtığı trilyonluk tazminat davalarını birer birer kaybeden Aydın Doğan, bu davalarda gazetemizin sahibi Nuri Aykon, yazarlarımız Ali İhsan Karahasanoğlu ve Hasan Karakaya'ya yargılama masrafı ödemeye mahkûm edildi.

KENDİ AÇTIĞI DAVALARI KAYBETTİ, YARGILAMA MASRAFLARINI ÖDEMİYOR

Bugüne kadar bu borcunu ödemeyen Aydın Doğan hakkında gazetemiz avukatlarınca icra takibi başlatıldığı öğrenildi. İcra müdürlüğüne talepte bulunan gazetemizin avukatları, Aydın Doğan'ın borçları için evine dört ayrı dosyadan icra emri gönderilmesini istediler.

İcra müdürlüğünde yapılan işlemlerin ardından ödeme emirlerinin Aydın Doğan'a tebliğ edilmesi için, tebliğatlar PTT'ye teslim edildi. Bu arada Vakit yazarlarının, Aydın Doğan tarafından aleyhlerine açılan ve yazıların hukuka uygun bulunmasından dolayı reddedilen 6 dosyada daha alacaklı oldukları öğrenildi.

Vakit yazarlarının, Aydın Doğan'ı mahkûm ettirdikleri bu 6 dosya için de icra takibine geçecekleri bildirildi..

Aydın Doğan'ın icra takibinde olan borcunu ödememekte ısrar etmesi durumunda, Arnavutköy'deki lüks yalısına hacze gidileceği bildirildi. Kendi açtığı davada mahkum olan Aydın Doğan eğer borcunu ödemezse, icra memurları evinden eşya kaldırarak borcu tahsil etme yolunu izleyecek.

Öte yandan Vakit Hukuk Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Aydın Doğan aleyhine yapılan icra takibinin, kesinleşmiş mahkeme kararlarına dayandığı belirtildi. Yapılan açıklamada, Aydın Doğan'ın geçtiğimiz günlerde Vakit aleyhine açıp da kazandığını iddia ettiği dâvânın ise, henüz kesinleşmediği ve Yargıtay'da olduğu, bu davanın kesinleşmiş gibi gösterilmesinin yanlış olduğu hatırlatıldı.

VAKİT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*