Vali, kahvehanelerde dert dinliyor

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Burdur Valisi ve Emniyet Müdürü, kahvehane sohbetleri ile halkın sorunlarını dinliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Asayiş hakkında isteklerini dile getiren mahalleli, Vali ve Emniyet Müdürü'nden sıkıntıların giderileceği sözü aldı. Polisler mahalle halkına hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçlara karşı uyarıcı broşür dağıttı.
Burdur Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü şehirde huzur ortamının oluşması için ortak çalışmalar yürütüyor. Şehirde asayişi sağlamak isteyen yetkililer araç ve motor sürücülerine karşı denetimlerini sıkılaştırdı. Bastırılan broşürleri de ev ev dağıtan polisler, halkı artan suçlara karşı bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Şehrin çeşitli yerlerinde gece denetimleri yapan polisler, ehliyetsiz ve alkollü araç kullananlara cezai işlem yapıyor.

Burdur'da suç ve suçlunun önüne geçmek isteyen Emniyet son zamanlarda kontrollere ağırlık vermeye başladı. Mahalle aralarında yaşanan olumsuz olayların önüne geçmek isteyen Valilik ve Emniyet Müdürlüğü, mahalle toplantıları yaparak suçu azaltmayı planlıyor. İlki Dere Mahallesi Üçgen Kıraathanesi'nde gerçekleşen toplantının, ilerleyen zamanlarda başka mahallelerde de düzenleneceği bilgisi verildi.

Yapılan denetimlerle son bir ayda mala karşı işlenen suçlarda gözle görülür bir azalma yaşandığını kaydeden Burdur Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, amaçlarını Burdur'u yaşanabilir bir haline getirmek olduğunu söyledi.

Sorunları yerinde dinlemeyi uygun Gören Vali Özbek ve Emniyet Müdür Aydoğan, kahvehanede toplanan mahalleliyi tek tek dinledi. Sokak aralarında içki içenlerin ve dolaşanların çevreyi rahatsız ettiğini söyleyen mahalle sakinleri, bu olumsuzlukların giderilmesi için yardım istedi.

Şüpheli birisi görüldüğü zaman hemen polisin aranması gerektiğini söyleyen Emniyet Müdürü Aydoğan, halkın hiçbir şekilde şüphelilere müdahale etmemesini istedi. Halkın her zaman yanında olduklarını belirten Aydoğan, mahalleliye telefon numarasını verdi.

Motorlu sürücülerin mahalle aralarında tehlike saçtıklarını söyleyen Dere Mahallesi Muhtarı Sevtap Seçilmiş, emniyet müdüründen denetimlerin sıkılaştırılmasını istedi. Mahallenin Susamlık mesirelik alanına yakın olduğunu belirten Muhtar Seçilmiş burada içki içenlerin mahalle aralarında naralar attıklarını söyledi. Sıkı denetimler aldıklarını aktaran, en yakın zamanda gereken çalışmaları yapacakları bilgisini verdi.

Mahalleli ile birlikte sohbet eden Vali Özbek, mahalleleri sık sık ziyaret ettiklerini söyledi. Bir gün önce aynı mahalleyi gezdiğini belirten Vali Özbek, halkın her türlü sorununu dinleyerek çözüm üreteceklerini söyledi.

Aralık Ayı atamaları ile birlikte her mahalleye 2 polis görevlendirecekleri bilgisini veren Aydoğan, bu polislerin sürekli halkla iç içe olacağını söyledi. Mahalle muhtarları ve mahalle halkı ile koordineli çalışma yaptıklarını niteleyen Aydoğan, Burdur ilinde asayiş çalışmalarının süratli bir şekilde devam edeceğini işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious