Vali, kangalla stres atıyor

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Denizli Valisi Gazi Şimşek, iş stresini Kangal cinsi köpeğiyle oynayarak atıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şimşek, kendisine Kangal köpeğinin henüz bir aylıkken, şu anda Kırşehir Valisi olan Lütfullah Bilgin'in Sivas Valiliği sırasında hediye ettiğini ve birlikte il il dolaştıklarını söyledi.
Şu anda 4 yaşında olan Sezar, iri cüssesiyle görenlere korku verirken, sahiplerine karşı uysal davranıyor. Köpeğe isminin küçük oğlunun verdiğini kaydeden Vali Şimşek, ''Kapımıza bir aylıkken geldi. Küçük oğlumun köpeğe karşı bir merakı var. Kangal köpeği son derece duyarlı sadık ve kıskanç bir köpek. Kangal yöremize ait. Bizi çok seviyor, biz de onu seviyoruz. Zaman zaman bahçede onunla oynayarak stres atıyorum." ifadelerini kullandı.

KANGAL KÖPEKLERİ SEVDİKLERİNİ ÇOK KISKANIYOR

Sevdiklerini çok kıskanan Kangal köpeklerinin küçümsenemeyecek derecede zekaları, çok alıngan ve hassas bir ruh yapıları var. Çok cesur kuvvetli, çevik ve hızlı koşan bir hayvan. Verilen görevi can pahasına da olsa yapıyorlar. Sevinçlerini ve üzüntülerini kolayca belli ediyorlar. Hislerini yalnız hal, hareket, mimik ve jestlerle değil, çıkardıkları çeşitli tonlardaki havlamalarla da açığa vuruyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious