Vali, teröristlere izin vermedi

Vali, teröristlere izin vermedi.7340
  • Giriş : 04.04.2008 / 12:21:00

Şanlıurfa'da terör örgütü elebaşının doğumgünü için 5 bin kişi toplanmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum günü için Halfeti ilçesine bağlı Ömerli köyüne gitmek isteyen DTP'lilere izin vermeyecekleri söyledi.

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, Şanlıurfa Karabaş mevkiinde polis ve jandarmanın barikat kurarak oluşturduğu güvenlik önlemlerini yerinde inceledi. Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, Halfeti Kaymakamı Hüseyin Avcı, Diyarbakır Jandarma Asayiş Bölge Komutanı Tuğgeneral Ata Kalkan, İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Cici ve İl Emniyet Müdürü Kutlay Çelik de alınan güvenlik önlemleri ile ilgili bilgiler aldı.

Vali Yusuf Yavaşcan, eline aldığı bir misketi gazetecilere göstererek, "Bu misketleri geçen yıl sapanla polis ve askerlerin üzerine atmışlardı. Bu misketlerden buralarda çok var" dedi.

Yavaşcan, gazetecilerin sorusu üzerine, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğduğu köy olan Ömerli köyüne gitmek isteyen DTP'lilere izin vermeyeceklerinin altını çizerek, "Ömerli köyü 100 haneli bir köydür. 5-6 bin kişinin bu köyde ne işi var" cevabını verdi.

Polis ve jandarmadan oluşan kuvveti gerek kalmadıkça kullanmayacaklarını söyleyen Vali Yavaşcan, "Maksadımız, bağcıyı dövmek değildir. Kimsenin burnunun kanamasını istemiyoruz. Bugün yapılacak olan eylem kanunsuzdur. Geçişlere izin vermeyeceğiz. Ancak temsili grup gitmek isterse sadece onlara izini vereceğiz. Bölge operasyonel bir bölge" diye konuştu.

Polis ve asker sayısı hakkında bilgi vermeyen Yavaşcan, kafi derecede güvenlik önlemi olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious